Cuma, Nisan 19, 2024

Gökhan Zan: Lütfü Savaş yaptığı evler yıkılan müteahhidin evinde oturuyor

Eski milli futbolcu Gökhan Zan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yaptığı evler depremde yıkılan ve kaçan olduğu sırada Ankara’da iki kadın tarafından yakalanan Mehmet Özat ile bağlantılı bir villada oturduğunu iddia etti. 

Gazeteci Fatih Altaylı’nın Youtube kanalına konuk olan eski milli futbolcu Gökhan Zan, CHP’nin yeniden Hatay Büyükşehir Belediyesi için aday gösterdiği Lütfü Savaş’a ilişkin önemli bir iddiada bulundu.

Zan, Savaş’a Hatay’da yıkılan ‘Emlakbank’ sitesi ve bazı binaların müteahhidi olan Mehmet Özat ile ilişkisini sordu.

‘İsyanımız buna’ diyen Zan, Savaş’ın oturduğunu iddia ettiği villaya ilişkin şunları söyledi:

“Sen demedin mi; ‘Ben villada oturuyorum’ daha geçen bir kanalda yapılan röportajda sayın Lütfü Savaş… ‘Ben konteynerde kalıyorum’ dedin, buna Hatay halkı zaten inanmıyor ama bir başkasına inandırdın mı onu bilemem Hatay halkının dışında. Diyor ki bir villan vardı diye soruldu, kendisine sordular; bir arkadaşımın dedi, profesör bir arkadaşımın. Soruyorum ben şimdi Lütfü Savaş’a… O profesör arkadaşın kim açıklasana. Özat değil mi? Özatlar Ankara’da iki tane Antakyalı kadınımızın AVM’de yakaladığı adam değil mi? Onu söylesene sayın Lütfü Savaş. Niye söylemiyorsun? İsyanımız işte bu yüzden!”

Mehmet Özat kimdir?

6 Şubat depreminde 370 kişinin hayatını kaybettiği Emlak Bank Konutları’nın 1’inci kısım müteahhidi olan Mehmet Özat (72), Ankara’da bir alışveriş merkezinde yakınlarını kaybeden kadınlar tarafından yakalanıp polise teslim edilmişti.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde Antakya ilçesi Cebrail Mahallesi’ndeki Emlak Bank Konutları 1’inci kısmında bulunan 96 daireden oluşan 6 blok yıkıldı. Yaklaşık 400 kişinin yaşadığı düşünülen bloklarda 370 kişi yaşamını yitirdi. Hakkında gözaltı kararı verilen binanın müteahhidi Mehmet Özat, izini kaybettirdi.

Binada hayatını kaybeden kişilerin yakınları Mehmet Özat’ı, Ankara’da bir alışveriş merkezinde gezerken gördü. Depremde yakınlarını kaybeden iki kadın, Özat’ı yakalayıp polisi aradı ve polise teslim etti. Özat tutuklandı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER