Gericilikte sınır tanımayan Vahdet Gazetesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi’nin mezuniyet töreninde dans gösterisi yapan kadın öğrencilerin gösterisinden rahatsız oldu. Haberde dans eden öğrencilerin kıyafetleri buzlanırken haberde böyle bir gösteriye izin verdiği için fakülte dekanının da görevden alındığı ifade ediliyor. 

Vahdet Gazetesi, ‘Bu ne arsızlık’ başlığıyla yayınladığı haberde dans eden kadın öğrencilerin kıyafetlerinin Ramazan’ı bahane ederek ‘müstehcen’ olduğunu söylüyor ve öğrencilerin gösterisi için ‘iğrenç bir performans’ ifadelerini kullanıyor.Öğrencilerin mezuniyet töreninde yapılan gösteride ‘erotik’ hareketler olduğunu belirterek kıyafetlerin de bir öğrenciye yakışmayacak şekilde olduğu ifade ediliyor. 

Gerici gazetenin haberinde yer alan ifadeler şu şekilde: 

"İzmir Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı Buca Eğitim Fakültesi’nde geçtiğimiz hafta skandal bir mezuniyet törenine imza atıldı. Buca Eğitim Fakültesi’nde 17 Haziran Cuma günü öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi. Söz konusu törende öğrenci oldukları öğrenilen bir grup genç kız, mayo benzeri müstehcen kıyafetlerle sahnede iğrenç bir dans performansı gerçekleştirdi. Öğrenciye yakışmayacak şekilde giyilen açık kıyafetlerle sahnede sergilenen dans gösterisinde kızlara adeta erotik hareketler yapıldı.  

Hem Ramazan ayı hem de eğitim yuvası olması dikkate alınmadan yapılan rezil dans gösterisi, öğrenciler, akademisyenler ve çocuklarının mezuniyetine gelen ailelerin gözleri önünde düzenlendi. Söz konusu skandal olayın Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na (YÖK) bildirilmesi sonucu YÖK Başkanı Yekta Saraç, Buca Eğitim Fakültesi dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Süleyman Başlar’ ın  “Dekan vekilliği” görevine son verdi. " 

PolitikYol