Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen yaklaşık 4.5 kilometrelik yürüyüşte  “Bizim için her yıl 100’üncü yıl. Bizim için her yer Samsun ve her doğan çocuğumuz bizim için bir Gazi Mustafa Kemal Atatürk adayı. Bu hiç değişmeyecek ve bu kararlılıkla bayramlarımızı kutlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlendiği 3 gün süren Gençlik Festivali, Muratpaşa Kent Meydanı’ndan Antalya’nın doğa harikası falez kıyı bandı üzerinde bulunan Erdal İnönü Kent Parkı’na uzanan yaklaşık 4.5 kilometrelik sabah yürüyüşle sona erdi.

“Gençlik için geleceğe yürüyoruz” sloganıyla düzenlenen yürüyüş için günün erken saatlerinde her yaştan Antalyalı üzerlerinde Atatürk resminin bulunduğu tişörtler ve ellerinde Türk bayraklarıyla Muratpaşa Kent Meydanı’nda bir araya geldi. Buradan başlayan yürüyüş Lara Caddesi üzerinden devam etti. Başkan Uysal’ın eşi Ümran Uysal’la birlikte, Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenlerin ardından katıldığı yürüyüşte CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin ve belediye meclis üyeleri de yer aldı. Cadde sakinlerinin balkonlarından alkışlarla eşlik ettiği yürüyüşe katılanlar, Dağ başını duman almış, 10. Yıl ve İzmir marşlarını söylerken ‘Her şey çok güzel olacak’ şeklinde sloganlar da atıldı.

Başkan Uysal, yürüyüşün sona erdiği Erdal İnönü Kent Parkı’nda, konuşmasına ise  “Bizim için her yıl 100’üncü yıl. Bizim için her yer Samsun ve her doğan çocuğumuz bizim için bir Gazi Mustafa Kemal Atatürk adayı” sözleriyle başladı. Bunun hiç değişmeyeceğini ve bu kararlıkla bayramları kutlamaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Antalya’da, belediyemizin öncülüğünde çok görkemli bir beş yıla imza attık. Zor bir beş yıl. Milli bayramların ara ara kutlanmak istenmediği bir beş yıl. O beş yılda biz Muratpaşa olarak milli bayramlarımızı en görkemli, bütün Türkiye’ye örnek olacak şekilde, kararlı bir şekilde, en küçük tereddütte yer vermeden kutladık. Kutlamaya devam edeceği. Şükür ki bütün Türkiye’mize aynı görkem ve ciddiyet yayılmış durumda.”  

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından etkinlik Kent Parkı’nda yapılan sabah sporuyla sona erdi.