Çarşamba, Mart 29, 2023

Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: “Kendi grubunu toplamakta bile acziyet gösteren bir genel başkan”

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak, “Kendi grubunu toplamakta bile acziyet gösteren bir genel başkan, altı liderin ekipleriyle birlikte sergiledikleri ortak çalışma kültürünü ve disiplinini anlayamaz” dedi.

Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında Millet İttifakı’nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ne ilişkin olarak “Böyle bir metin hazırlayınca insan ister istemez bir beklentiye giriyor. Karşımızda gerçi henüz cumhurbaşkanı adayı belirmekten aciz bir masa olduğunu unutmuyoruz. Bizim hedeflerimizi aşacak bir belge ortaya koyacaklarını sanmıyoruz. Bir bakalım dedik. Keşke bakmaz olaydık. Milletimizin adına üzüntü duyduk. Bunlar bırakın yeni projeler için kafa yormayı, ülkede ne yapıldığına bile bakmamışlar” şeklinde konuştu.

VEKİLLERİNE SİTEM ETTİ

Erdoğan, Millet İttifakı’na yönelik bu açıklamalarının ardından, TBMM Genel Kurul toplantısına katılmayan milletvekillerine yönelik olarak “Burada üzülerek bir şeyi söylemek istiyorum; grubumuzun maalesef Genel Kurul’da toplantılara katılmada sıkıntı yarattığını dün öğrendim. Bu beni ciddi manada üzdü” ifadesini kullandı.

DAVUTOĞLU: TOPLANAMAYAN MİLLETVEKİLİ GRUBUNA KADAR DÜŞMÜŞSÜN

Davutoğlu, Twitter’dan bugün kendilerini hedef alan Erdoğan’a seslendi. Davutoğlu, Erdoğan’ın partisinin milletvekillerini toplayamadığını ifade ederek, “Erdoğan, ehliyet ve şahsiyet sahibi kadrolardan toplanamayan milletvekili grubuna kadar düşmüşsün. Kendi grubunu toplamakta bile acziyet gösteren bir genel başkan, altı liderin ekipleriyle birlikte sergiledikleri ortak çalışma kültürünü ve disiplinini anlayamaz” paylaşımında bulundu.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
56,305TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER