Salı, Eylül 26, 2023

Gelecek Partili Özdağ’dan ÖTV tepkisi: “Vatandaşa ikinci el araba bile lüks oldu”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ, ikinci el araba fiyatlarını hatırlatarak ÖTV zamlarına tepki gösterdi: Vatandaşa ikinci el araba bile lüks oldu. ÖTV düşürülmeli ve araba sahibi olmak kolaylaştırılmalı, bu haksız soyguna son verilmeli.

Otomobil satışlarında ikinci el fiyatlarının da çok yüksek olduğunu belirten Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ, ÖTV zamlarına tepki gösterdi.

Twitter’dan paylaşım yapan Özdağ, şunları kaydetti: “Vatandaşa ikinci el araba bile lüks oldu. Araçlardan alınan ÖTV o kadar yüksek ki 1 araç kendinize alırken, 2 araç da devlete alıyorsunuz. Araba sahibi olmak lüks değildir. Vatandaşlarımızın can güvenliği sağlayacak yeni arabalara binmek istemeleri en doğal haklarıdır.

“BU HAKSIZ SOYGUNA SON VERİLMELİ”

Bu nedenle ÖTV (Özel tüketim vergisi)düşürülmeli ve araba sahibi olmak kolaylaştırılmalı, bu haksız soyguna (!) son verilmelidir. Hani uzaya gidiyorduk? Hani ekonomimiz pik yapmıştı? Doğru ise ÖTV derhal makul seviyeye çekilmelidir.

Bir ülkede araba sahibi olmak bu kadar zor olmamalıdır. Araç sahibi olmak, zamanı geldiğinde yenilemek vatandaşımızın hakkıdır. ÖTV adı altında araçlardan alınan vergi miktarı çok yüksek olduğu için vatandaşlarımız bir araba kendine alırken, 2 araba da devlete almaktadır.

“YAYA KALIN MESAJI MI?”

Bu şartlarda ÖTV oranını yüksek tutan yöneticilerimiz vatandaşlarımıza araba almayın yaya kalın mesajı mı vermektedirler. Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bizim ülkemizde araba fiyatları makul ve ulaşılabilir olmalıdır.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
59,193TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER