30 Mart 2014 yılından bu yana Maltepe Belediye Başkanı olarak göreve başlayan Ali Kılıç, yerel yönetim ve kent anlayışını PolitikYol’a anlattı.

Belediye Başkanı Ali Kılıç, üretilen hizmetlerin hedefe ulaşacak sonuç vermesi için, proje aşamasında insanlara dokunarak çalışmaya başladıklarını ifade etti. Seçim sürecinde yapılan çalışmalar sırasında bir ‘seçim bildirgesi’ hazırladıklarını ve bu bildirgede yer alan 19 maddenin tamamının Maltepeliler tarafından belirlendiğini söyleyen Başkan Kılıç, “Üretilen hizmetleri, sorumluluk alanımızda yaşayan halk kullanacak. Bu nedenle ne istediklerine öncelik verdik. Bugün bu 19 maddede yer alan talepleri yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Dün yapılan, bugün yetmiyor

Geçmiş dönemlerde, ihtiyaçların ülke çapında güne göre karşılandığına işaret eden Başkan Kılıç, “Böyle olunca, dünün eksik bırakılan hizmetini bugün tamamlamak zorunda kalıyoruz. Biz, Maltepe’nin geleceğini inşa etmek üzere yola çıktık. Halkın yarınlarda, ilçemizde altyapı sorunuyla karşılaşmasını istemiyoruz. İstihdam yaratmak için proje üretiyoruz. Trafik sıkıntısını geleceğe taşımaktan yana değiliz” dedi.