Hürriyet’in haberine göre, mülk sahibi Haydar Tekin’in “Akşam bazı olaylar olmuş. Biz de dükkânın tahliye edilmesini istedik” dediği ve Seogu Lee’nin de dükkanını kapatma kararı aldığı öne sürülmüştü.

Ancak Seogu Lee’nin olayla ilgili ifade verirken yanında bulunan avukatı Eren Can, Lee’nin plakçı dükkanını kapatma kararı almadığını duyurdu. 

3 KİŞİ GÖZALTINDA 

DHA’nın haberine göre, dün (18 Haziran) gece 3 kişi sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Bir kişi emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılırken beyaz eşya firmasında teknik servis elemanı olan D.B. ve servis şoförü S.T.’nin emniyetteki işlemleri sürdü. 

Bu arada D.B.’nin olay anında çekilen amatör görüntülerde plakçıya girip bazı kişileri darp ederek dışarı çıkaran beyaz tişörtlü kişi olduğu öğrenildi. Olay Beyoğlu Firuzağa Mahallesi, Bostanbaşı Caddesi’nde bulunan Velvet Indieground Records adlı plakçıda önceki akşam saat 21.00 sıralarında meydana gelmiş, Dünyaca ünlü ‘Radiohead’ grubunun internetten canlı yayınladığı konseri dinlemek için bir araya gelenler, biranda içeri giren yaklaşık 20 kişilik bir grubun saldırısına uğramış saldırıda 1 kişi başından yaralanmıştı. 

PolitikYol