Maçtan önce iyi bir formda görünen Anadolu Efes ile son maçlarda form düşüklüğünü yaşayan Fenerbahçe’nin mücadelesini, ev sahibi Fenerbahçe 88 – 80 kazandı.

İki temsilcimiz için de çok önemli olan THY Euroleague mücadelesine Anadolu Efes iyi başladı. Yüksek temponun getirdiği atışlarla birlikte ilk periyodu 17 – 25 önde tamamladı.

İkinci periyotta toparlanan Fenerbahçe üst üste bulduğu sayılarla önce farkı kapattı ardından da devreyi 43 – 42 önde kapattı.

HEURTEL ETKİSİZ SLOUKAS ETKİLİ

Devre sonrası yine tempolu başlayan Anadolu Efes üst üste sayılar bulunca Fenerbahçe Koçu Obradovic molayı aldı. Mola sonrası savunmasını toparlayan Fenerbahçe 3. periyodu da 64 – 61 önde kapatmayı başardı.

Konuk Anadolu Efes’te sezonu iyi geçiren Heurtel yalnızca 8 sayı 2 asist ile oynarken birçok atıştan da yararlanamadı, ev sahibi Fenerbahçe’de Kostas Sloukas 21 sayı 4 asist ve  Jan Vesely 20 sayı 6 ribaund ile mücadeleyi tamamlayı başardı.

Son periyotta rakibine kolay atış şansı vermeyen Fenerbahçe, aldığı teknik fauller sonrası yakaladığı atışlarla maçı 88 – 80 kazanmayı başardı.

Anadolu Efes bu mağlubiyet sonrası 8. maçlar sonunda 3 galibiyet 5 mağlubiyet aldı. Fenerbahçe ise art arda aldığı 3 yenilgi sonrası 5. galibiyetini aldı.