Cuma, Aralık 1, 2023

Fahrettin Altun’dan Boğaziçi açıklaması: ‘Azgın azınlık’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Kabe fotoğrafı’ soruşturmasının ardından öğrencileri hedef aldı. Altun “Azgın azınlığın özgürlük, eşitlik ve insan hakları sosuyla normalleştirmeye çalıştığı sapkın düşünce ve yaşam tarzının asıl hedefi nesillerimizi ifsat etmektir” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının ardından protestolar sürüyor. Dün 4 öğrenci, bazı gazete ve televizyonların hedef göstermesinin ardından açılan ‘Kabe fotoğrafı’ soruşturmasında gözaltına alınmıştı. Daha sonra gözaltına alınan öğrencilerden ikisi serbest bırakılırken, iki öğrenci hakkında da tutuklama talep edilmişti.

Gözaltına alınan Boğaziçili öğrencilerden 2’sine tutuklama talebi

Konu ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, şu ifadeleri kullandı:

“Azgın azınlığın özgürlük, eşitlik ve insan hakları sosuyla normalleştirmeye çalıştığı sapkın düşünce ve yaşam tarzının asıl hedefi nesillerimizi ifsat etmektir. Tek motivasyonu ise kutsallarımızı ayaklar altına almaktır. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki görüntüler bunun ispatıdır.

Âhlaksızlığı, kutsallara hakareti, nefreti ve terörü özgürlük olarak pazarlamaya çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. Gözleri kör, kalpleri mühürlü olan bu azgın azınlık aziz milletimizin maşerî vicdanında da mahkûm edilmiştir. Sizin ifsatlarınızı önlemezsek veyl olsun bize!”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER