Başkanlık sisteminin oylandığı 16 Nisan referandumunda İstanbul Kartal’da görevli sandık görevlisi Melisa Yet’in saldırıya uğradığı anın görüntüleri çıktı. Aldığı darbelerle yüzü moraran Yet’in boynunda da kırık oluştu.

İstanbul Kartal’da İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sandık görevlisi Melisa Yet’in geçersiz olduğu gerekçesiyle bir ‘evet’ oyuna itiraz edince saldırıya uğradığı ve yaralandığı ortaya çıktı.

Duvar’da yer alan habere göre saldırgan grubun AKP Kartal Esenlik Gençlik Kolları üyeleri olduğu öne sürüldü. Gazeteci Ali Bayramoğlu da, AKP’li bir grup tarafından 16 Nisan’daki referandumda sandık başında darp edilmişti.

Saldırıya uğrayan Melisa Yet, “‘Sen kimsin’ diyen AKP Kartal Esenlik Gençlik Kolları üyesi yaklaşık 50 kişilik bir grup’ tarafından öldürülesiye dövüldüğünü belirterek, “Okul sıraları, şişeler ve daha bir çok cisim üzerimize fırlatıldı. Sırtımdan tekme alarak yere yığıldım. O sırada kafama okul sırası atıldı. Kafamda ağır bir kanama oldu ve yere yığıldığımı hatırlıyorum. Sonrasında bilincim kapalıydı.”

Hastaneye götürülen Melisa Yet’in boynunda kırık oluştu; karnında ve belinde ise ezilme meydana geldiği öğrenildi.

 

 

 

 

Melisa Yet, uğradığı saldırıya ilişkin şu paylaşımda bulundu: