Türkiye’nin 81 ilinde İçişleri Bakanlığı koordinesinde yapılan kapsamlı yeni tip koronavirüs tedbirleri denetimi dün Denizli’de de gerçekleştirildi.  Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in de katıldığı denetimlerde bir esnaf, valiye “Piyasanın haline bak, gebermek istiyorum” diyerek tepki gösterdi.

Denetimler sırasında maske takmayan bir esnaf ile karşılaşan Vali Atik, “Neden maske takmıyorsun” diye sordu. Esnaf valiye şöyle yanıt verdi:

“Canıma yetti. Gebermek istiyorum. Piyasanın haline bak. Salı gün 15 lirayla kapattık, çarşamba günü 100 lira. 100 liranın hepsi kar olsa ne olur?”

DÖNERCİYİ KAPATTI

Denizli Valisi Atik’in esnafı ziyaretinde bir diğer görüntü de dönercide yansıdı. Burada Vali Atik, eldivensiz çalışan ve kendisini tanımayan bir dönerciye ceza kesme talimatı verdi ve ekibine “Kapatıyoruz” dedi.

Görüntüler sosyal medyada valinin dönercinin kendisini tanımadığı gerekçesiyle ceza kestirdiği yönünde yorumlandı.

ÖZÜR DİLEDİ

Gelen tepkilerin ardından bir açıklama yapan Vali Atik, özür diledi. Atik açıklamasında, “Gün boyu yapılmış olan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü” dedi.