Cuma, Nisan 19, 2024

Eski Adalet Bakanı ve Meclis Başkanvekili Bozdağ, İzol Katliamı Davası’nda 4 kez müebbet hapis cezası alan Cihan İzol ile oruç açtı

Eski Adalet Bakanı ve Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, İzol Katliamı Davası’nda 4 kez müebbet hapis cezası alan Cihan İzol ile birlikte iftar etkinliğine katıldı. Cihan İzol Bozdağ’ın hemen yanında yer aldı

Gazete Pencere’den Tolga Balcı’nın haberine göre; Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çeltik Mahallesinde 2019 yılında İzol ailesi arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle olduğu belirtilen çatışmada 4 kişinin ölümüne neden olduğu için yargılanan ve 4 kez müebbet hapis cezası alan Cihan İzol, eski Adalet Bakanı ve TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ’ın seçim çalışmasına katıldı.

Eski Adalet Bakanı ve TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sahaya inip AKP adayı Ali Murat Bucak’a destek için Grand Siverek Düğün Salonu’nda 24 Mart’ta düzenlenen iftar programına katıldı.

Bozdağ, burada Ali Murat Bucak için oy isterken iftar programına katılanlar ise dikkat çekti.

Bozdağ ile aynı masada 2019 yılında 4 kişinin ölümüne neden olan olayın içinde yer alan ve yargılandığı mahkemede 4 kez müebbet hapis cezası alan Cihan İzol yer aldı.

Müebbet hapis verilmiş, tutuklama kararı çıkmamıştı

Siverek’e bağlı Çeltik Köyü’nde, 15 Haziran 2019’de düzenlenen ve İzol ailesinden 4 kişinin katledildiği silahlı saldırıyla ilgili davanın karar duruşması, 25 Ekim 2023’te Aksaray 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Karar duruşmasında 5’i firari 11 kişinin “tasarlayarak adam öldürme” ve “tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs” suçlamalarıyla yargılandığı davada sanıklar Cihan İzol, Cemal İzol ve Serhat Ferman İzol için dörder kez müebbet hapis cezası verildi. Ancak mahkeme bu üç kişi için de tutuklama kararı çıkarmadı. Dört yıl süren davada 16 celse boyunca “adam öldürme” suçundan yargılanan Bülent İzol ise beraat etti.

Saldırıdan hemen sonra tutuklanan Bülent İzol 6 Ekim 2020’de; Cihan İzol 5 Ocak 2021’de; Cemal İzol 1 Haziran 2021’de; Serhat Ferman İzol ise 1 Haziran 2022’de salıverilmişti.

 

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER