AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partisinin il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada “Sosyal medya mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz” sözleri büyük tepki topladı.

Erdoğan’dan ‘sosyal medya düzenlemesi’ mesajı: Bu tür mecraların tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz

“Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix, niçin şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz?” diyen Erdoğan’a İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “SosyalMedyamaDokunma” hashtag’iyle yaptığı paylaşımda, “İşte vizyon, işte akıl, işte strateji” diye yanıt verdi.

Akşener bir başka mesajında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek “Dark’ın son sezonunu bitirmeden Netflix’i kapatırsan vallahi gücenirim” ifadelerini kullandı.

Akşener’in paylaşımına yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, “Aman Meral Hanım, şimdi hırsından spoiler verir” diye yazdı.

Kılıçdaroğlu’na ise HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yanıt verdi: Biz de La Casa De Papel’in son sezonunu bekliyorduk…