Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün açılan tanzim satış noktaları ile ilgili; “Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş durumda. Bunlarla kalmayacağız. Temizlik malzemelerine de gireceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören’de yapımı tamamlanan 145 tesisin açılışını yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Bugün toplu açılış töreni vesilesiyle siz komşularımızla hasret gidermeye geldik. Toplam yatırım bedeli 190 trilyon lirayı bulan 26 kalem hizmeti, yatırım bedeli 143 trilyonu geçen 7 eğitim kurumunu hizmete açıyoruz.

Son günlerde Türkiye’de bir oyun oynanmaya başlandı. Patlıcan, domates, patates, salatalık… Fiyatları tırmandırmaya başladılar. Bu bir terör estirmeydi. Nasıl Gabar’da, Cudi’de inlerine girdiysek bu gıda terörünü estirenlere de belediyeler vasıtasıyla tanzim satışlar kurarak bugün itibariyle ucuz ürünü satmaya başladık. Şu anda Ankara’da bu çalışmalar başladı. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş vaziyette. Halk ekmekte nasıl ucuz ekmeği vatandaşımıza gönderiysek, sebzede meyvede, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz.

İstanbul ve Ankara’da tanzim satışları başladı: Bir kişiye en çok 2 kg ürün satılacak