Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikan Girişimcilik Enstitüsü uzmanı Michael Rubin hakkında, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “Örgüt adına suç işlemek”ten suç duyurusunda bulundu. Michael Rubin’in  en son attığı tweetler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurt dışına çıkması halinde ülkesine geri dönemeyeceği iddiası vardı.

Anadolu ajansı’nda yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan Girişimcilik Enstitüsü uzmanı Michael Rubin hakkında, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “Örgüt adına suç işlemek”ten suç duyurusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, müvekkili Erdoğan adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına dokuz sayfalık suç duyurusu dilekçesi verdi.

RUBİN’E ‘FETÖ’ SUÇLAMASI

Suç duyurusunun dilekçesinde, Michael Rubin’in akıl ve mantık dışı suçlamaları ve hakaret içeren paylaşımlarının sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik kin ve öfkenin yansıması değil Türkiye Cumhuriyeti’ne duyduğu husumetin de bir yansıması olduğu belirtildi. Michael Rubin’in zaman zaman Türkçe paylaşımlarda bulunduğu ve Türkçe Twitter mesajlarının ‘FETÖ’  adına paylaşıldığı bildirilen dilekçede, Rubin’in bu şekilde FETÖ adına suç işlediği kaydedildi.

Dilekçede, Rubin hakkında sadece “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçu nedeniyle TCK’nın 299. maddesinden değil, TCK’nın 206/6 maddesi gereğince “Örgüt adına suç işlemek”ten de soruşturma açılması gerektiği bildirildi

“ERDOĞAN’IN ONUR, ŞEREF VE SAYGINLIĞI RENCİDE EDİLDİ’ İDDİASI

Suç duyurusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rubin tarafından hedef gösterilerek onur, şeref ve saygınlığının rencide edildiği iddia edildi.

RUBİNDEN CEVAP GELDİ: KONUŞMA ÖZGÜRLÜGÜMÜ SENİN EGONA KURBAN ETMEYECEĞİM

Twitter’dan açıklama yapan Rubin şunları söyledi:

 RUBİN, BİLAL ERDOĞAN TUTUKLANABİLİR DEMİŞTİ

15 Temmuz darbe girişiminden aylar önce TSK’nın darbe ihtimaline yönelik açıklamalarda Rubin bir süredir Türkiye ve özelikle Tayyip Erdoğan hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunuyor. Rubin’in dikkat çeken açıklamalarından biri de Rıza Zerrab ve Mehmet Hakan Atilla’nın ardından tutuklanma sırasının Bilal Erdoğan’a geldiği söylemesiydi

İşte Michael Rubin’in son aylarda ve yakın zamanda yaptığı paylaşımlardan bazıları: