Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’ın terör örgütlerine destek vermekle suçlanmasını ağır bir itham olarak gördüğünü söyleyerek Katar’a destek verdi

AKP’nin genel merkezinden düzenlenen büyükelçiler iftar yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  “Katar krizine” ilişkin, “Katar’a karşı başlatılan yaptırımları, doğru bulmadığımızı peşinen ifade etmek istiyorum. Körfez İşbirliği Konseyi üyelerinin kendi aralarındaki meseleleri karşılıklı diyalog yolu ile çözmesi en doğru yoldur. Bu çerçevede Katar’ın ortaya koyduğu  soğukkanlı ve yapıcı tutumu takdir ile karşılıyoruz. Terör örgütlerine karşı etkin bir mücadele verdiğini yakinen bildiğimiz Katar’ın bu şekilde izole edilmeye çalışılması hiçbir sorunun çözümüne katkı sağlamayacaktır. En kısa sürede Katar’a yönelik tüm yaptırımların kaldırılacağını ümit ediyorum. Çünkü Katar’ın bir terör zanlısı olarak tavsif edilmesini çok ağır bir itham olarak görüyorum. Burada farklı bir oyun oynanıyor. Bu oyunun arkasında kimler var şu anda henüz onu tespit edebilmiş değiliz. Bölgenin daha da karışması, için fırsat kollayanların umutlarını boşa çıkarmalıyız” dedi.

KATAR KRİZİ: AKP HÜKÜMETİ NE YAPACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Küresel anlamda oldukça sancılı ve zorlu bir süreçten geçiyoruz. Sadece ülkemizin içinde yer aldığı coğrafya değil dünyanın bir çok bölgesinde terörden açlığa İslam düşmanlığından kültürel ırkçılığa kadar farklı meydan okumalar ile yüzleşiyoruz. Son 1 haftada yaşadığımız hadiseler karşı karşıya olduğumuz bu çetin sınamaların en bariz yansımalarıdır.  Afganistan ve İngiltere başta olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun kalleş terör saldırılarında hayatlarını kaybedenler için ülkem ve milletim adına taziyelerimi iletiyorum. Teröristin kimliğine, söylemine, mağdurların milliyetine bakmadan tüm terör eylemlerini lanetliyoruz” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN AKP HÜKÜMETİNE ‘KATAR’ ÖNERİSİ: İHVAN’I DESTEKLEYECEK SİYASETTEN UZAK DURUN