Cumhur İttifakı'nın dağılmasını isteyenlerin olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fitne kazanı kaynatanların oyunlarına kesinlikle gelmeyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, videokonferans aracılığıyla AK Parti teşkilatları ile bayramlaştı.

Ali Babacan, Müsavat Dervişoğlu'nu ziyaret etti: İktidar anayasayı bağlayıcı bir hukuk normu olarak görmüyorsa… Ali Babacan, Müsavat Dervişoğlu'nu ziyaret etti: İktidar anayasayı bağlayıcı bir hukuk normu olarak görmüyorsa…

'Fitne kazanı kaynatanların oyununa gelmeyeceğiz'

MHP ile kurdukları Cumhur İttifakı'nın "surlarında gedik açmak" isteyenlerin olduğunu söyleyen Erdoğan, "Cumhur İttifakı, 85 milyonun birliğinin, dirliğinin ve kardeşliğinin teminatıdır. İttifakımız ne kadar güçlü olursa, Türkiye de o derece güvende olacaktır. Fitne kazanı kaynatanların oyunlarına kesinlikle gelmeyeceğiz. Partimizin ve ittifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz" diye konuştu.

Seçimsiz dört yıl

Erdoğan açıklamasında, "Önümüzdeki seçimsiz 4 yılı büyük hizmetlerle, Türkiye Yüzyılı'na yaraşır eserlerle, her alandaki dev projelerle ve reformlarla dolu dolu geçirerek bir tek günün heba olmasına fırsat vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Muhalefete yüklendi

"Türkiye'nin seçimler sebebiyle oluşan gerilimli atmosferi süratle geride bırakıp tüm kapasiteyle geleceğe odaklanması gerektiğine inanıyoruz" diyen Erdoğan, "Ülkeye ve millete hizmet yarışı olan siyasetin farklı partiler arasında süregiden bir yıpratma savaşı olarak algılanmasının mutlaka önüne geçmeliyiz" ifadelerini kullandı. Muhalefete de yüklenen Erdoğan, "Bunun için muhalefetin haksız ithamlarla, iftiralarla, siyasi nezakete sığmayan suçlayıcı ifadelerle siyaset yapma alışkanlığını süratle terk etmesi şarttır. Muhalefet cenahında yıkıcı, provokatif bir dil yerine artık farklı üslubun, yapıcı, olumlu, birleştiren bir tutumun hakim olmasının vakti çoktan gelmiştir" diye konuştu.
Editör: PolitikYol