MHP'den Osman Kavala’yı ziyaret edeceğini duyuran Tuğrul Türkeş'e 'vazgeç' çağrısı MHP'den Osman Kavala’yı ziyaret edeceğini duyuran Tuğrul Türkeş'e 'vazgeç' çağrısı

Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Esad'ın "Suriye'nin Türkiye'yle ilişkilerini geliştirmeyi amaçlayan tüm girişimlere açık olduğunu" söylediğini aktaran bir gazetecinin, "Türkiye ile Suriye arasında yeniden diplomatik ilişkiler kurulur mu?" sorusu üzerine şunları kaydetti:

  • Kurulmaması için hiçbir sebep yok. Yani biz Suriye'yle bu ilişkileri geliştirmekte geçmişte nasıl birlikteysek yine aynı şekilde birlikte hareket ederiz. Suriye'nin de iç işlerine karışmak gibi bir derdimiz, bir hedefimiz asla olamaz. Çünkü Suriye halkı bizim kardeş halklar olarak beraber yaşadığımız bir topluluktur.

  • Nasıl ki biz Suriye'yle ilişkilerimizi çok çok canlı tuttuysak geçmişte, ailece görüşmelere varıncaya kadar biliyorsunuz Sayın Esed'le biz bu görüşmeleri yaptık. Yarın olmaz diye bir şey kesinlikle mümkün değil, yine olur. Suriye'nin iç işlerine karışmak gibi de bir derdimiz asla yok.
Editör: Haber Merkezi