Bahçeli’nin Akşener’e yönelik ‘eve dön’ çağrısını değerlendiren Erdoğan, “Temenni ederim ki birlik beraberliğin tesisine yönelik inşallah bir adım olabilir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya’da cuma namazı çıkışında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

– Kardeş Lübnan halkının, Lübnan yöneticilerinin bizlere vereceği bilgileri önemle takip ediyoruz. Her şeyimizle Lübnan’ın yanında olacağız, Beyrut’un yanında olacağız, Lübnan halkının da yanında olacağız.

– Yunanistan’la Mısır arasında yapılan bu anlaşmanın hiçbir kıymetiharbiyesi yok. Libya’yla yaptığımız anlaşmayı kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Özellikle deniz yetki alanlarında hiç hakkı, hukuku olmayanlarla buraları görüşmeye bile gerek duymuyoruz.

Türkiye olarak kalkınmamızı, tırmanışımızı yüksek oranda devam ettiriyoruz, devam ettireceğiz.

Merkez Bankası döviz rezervlerimiz şu an 105 milyar dolar. Güçlenerek yolumuza devam ediyoruz, bugün dünden daha güçlüyüz, yarın daha güçlü olacağız.

Kimse halkı yanıltmaya çalışmasın, bugün dünden daha güçlüyüz, yarın daha güçlü olacağız.

Türkiye’de ekonomi sistem olarak oturmuştur, bazı zamanda tırmanış inişler (olur), yerli yerine oturacak. TL’nin yerli yerine oturacağına inanıyorum, dalgalanmalar her zaman olur. Dövizin de altının da aynı şekilde (yerli yerine) oturacağına inanıyorum, bunlar gelip geçici şeyler.

Ekonomide söylenenlerin hepsi bir tarafa. Benim Hazine ve Maliye Bakanımla ilgili sosyal medyada yaptıkları karalamalar, bunların hepsi, bunlar yetişemedikleri üzüme koruk diyor.

AKŞENER’E ÇAĞRI

(MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Akşener’e çağrısı) Sayın Bahçeli’nin daveti ise doğrusu benim yadırgadığım bir davet değil. Temenni ederim ki birlik beraberliğin tesisine yönelik inşallah bir adım olabilir.

(Muharrem İnce’nin parti kurma çalışması iddiası) Muharrem Bey’le ilgili olarak o da onun en doğal, en tabii hakkıdır.