Cumartesi, Nisan 13, 2024

Erdoğan F-35’e ikna oldu: Hedef F-16

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da gazetecilerin gündemdeki konulara dair sorularını yanıtlarken, A Haber Muhabiri Rüya Akkuş’un sorusuna “Rüya, kendine gel” sözleriyle yanıt vermesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’ne girişte gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yeniden Refah Partisi’nin yerel seçimlerdeki tavrına dair soruyu yanıtlayan Erdoğan, “Yeniden Refah tavrını zaten biliyorsunuz. Birçok yerlerde Cumhur İttifakı’yla hareketi söz konusu değil. Adeta milletvekili seçimlerindeki durumda kopmuş vaziyette. Yerel seçimde şu anda kendileri Yeniden Refah olarak birçok yerden, ya bizden ayrılmış olanlar veyahut bize karşı tavır içinde olanları çıkardılar” yanıtını verdi.

Erdoğan’ın değerlendirmesinden sonra araya giren A Haber Muhabiri Rüya Akkuş, Erdoğan’ın sözlerine atıf yaparak, “Kürsüde de sirk cambazı ifadesini kullandınız” demesi üzerine Erdoğan’ın “Ben onların adını anmadım. Rüya, kendine gel” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Bahçeli 70 adet gül gönderdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisine gönderdiği doğum günü hediyesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Öncelikle Devlet Bey her zamanki o nezaketini, kibarlığını bir defa daha gösterdi. Zengin bir nezaket. Devlet Bey yaşım miktarınca gül gönderdi. Kendine has estetiği içinde olan bir kalem gönderildiğini söylediler. Bu süreci en güzel şekilde dayanışma içinde devam ettireceğiz” dedi.

Erdoğan F-35’e ikna oldu: Hedef F-16

Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nden alınacak olan F-16’lara ilişkin soruya ise “Bu konuda bizim şu andaki planımız, programımız F-35’ten öte artık F-16’ya kilitlenmiş vaziyette. Gerek kongre, gerekse senato ve bize gelen senatörlerle de yaptığımız görüşmede daha çok biz F-16’larla ilgili ne gibi adımlar atarız diye konuştuk. Bu konunun dışında da arkadaşlarımızın muhatapları ile yaptığı görüşmelerde bu konunun üzerinde daha çok ısrarla duruyoruz. Bunun takipçisiyiz” yanıtını verdi.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER