Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği mitingde vatandaşlara hitap etti. “Bu dönemin ilk müjdesini veriyorum. Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak” diyen Erdoğan, kayyum atanan belediyelerle ilgili, “‘Kayyum atanan yerleri geri alacağız’ diyorlar. Devletin imkanlarını Kandil’e gönderecek olursanız yine kayyumlarımızı atarız” ifadesini kullandı.

Projektörle HDP’li milletvekillerinin eski konuşmalarından görüntüler izlettiren Erdoğan, “Biz Kürt kardeşlerimize, vatandaşlarımızla muhabbetimizi koruruz. Ama Kürtçülük yapan, ülkemizi bölmeye çalışanlara da yüz vermeyiz” diye konuştu.

AKP’den yeniden aday gösterilmeyen ve istifa eden Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın ismini anmadan göndermede bulunan Erdoğan, “AKP çatısını beğenmeyip kendisine başka mecralar arayanlar var. Bunlara yatırımın, projenin asıl kaynağının asıl bu kardeşiniz olduğunu gösterelim” dedi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Siyasetin, bürokrasinin, iş dünyasının her kademesinde Yozgatlı kardeşlerimiz var. Böyle bir kadro Allah’ın izniyle Yozgat’ı şaha kaldırır, kaldırıyor. Yozgat’ı üzeni biz de üzeriz.

Bu dönemin ilk müjdesini veriyorum. Yeni kurulacak askeri eğitim birliklerinden ilkinin yeri Yozgat olacak. Ve adımını hemen atıyoruz, inşallah. Memmunuz değil mi? Anneler memnun muyuz? 31 Mart’ta bir kez daha hizmet siyasetini tercih ediyor muyuz?

Teknolojiyi silah gibi kullananlar var. Maalesef ayağımıza çelme takmaya çalışan partiler var. Kandil emrediyor, CHP bunları yerine getiriyor. ‘Kürdistan’da HDP’ye oy vereceğiz, batıda da AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz’ diyor. Türkiye’de Kürdistan diye bölge ne zaman çıktı? 31 Mart’ta cevabı en güzel şekilde alacaksınız.”