AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanlar Kurulu toplantısında konuşuyor. “Sokakta terör örgütü mensuplarıyla kol kola dolaşmıyoruz. Farkımız bu” diye konuşan Erdoğan, “içerdeki zat ile Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşırmayın” dedi.

Erdoğan’ın açıklamasının satır başları şöyle:

“Allah’ın yardımı, milletimizin desteği ve dava arkadaşlarımızın metaneti ile tüm saldırıları boşa çıkardık. Partimiz içinde de yolunu kaybedenler elbette oldu. Milletvekillerinden, belediye başkanlarından, teşkilat mensuplarından bazı firelerle elbette karşılaştık fakat yaşadığımız saldırının büyüklüğünü dikkate aldığımızda bunların sayısı ve oranı çok küçük.”

‘ZAMAN KAYBINA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK’

Bugün burada genişletilmiş bir il divanı yapıyoruz. Çünkü, artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin adımını atıyoruz. 2019’un Mart’ında bir yerel seçim yapacağız. Ardından Kasım’ında bir parlamento seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçimi yapacağız. Buna çok kararlı hazırlanmak durumunda değil miyiz? Zaman kaybına tahammülümüz yok. Durmak yok, yola devam.

‘SOKAKTA TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARIYLA KOL KOLA DOLAŞMIYORUZ’

Partimizin çatısı altında FETÖ ile iltisaklı olanları asla barındıramayız diyen Erdoğan, Biz sokakta terör örgütü mensuplarıyla kol kola dolaşmıyoruz. açıklamasında bulundu. Adalet Kurultayına hazırlanan CHP lideri Kılıçdaroğlu içinse, “Şimdiden ön almaya çalışıyor. İçerdeki zat (Enis Berberoğlu) ile Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşırmayın” diye konuştu.