Seçim çalışmaları kapsamında Türkiye'yi dolaşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın aklı hep İstanbul'da. Gittiği her yerde İstanbul için oy isteyen Erdoğan, Karabük'te de bunu sürdürdü.  Erdoğan kentte düzenlediği mitingin kapanışında şunları dedi: "Karabüklü kardeşlerim Ankara ve İstanbul'daki hemşerilerini telefonla arayacak, hep beraber İstanbul'da Murat Kurum diyecekler. Murat Kurum aynı zamanda Karabük'ün de eniştesi. Ona göre yani işi sağlam kazığa bağlayalım. Tamam?"

İl il oy istiyor

Erdoğan, 15 Mart’ta Van’da düzenlediği mitingde de megakent için oy istemişti: “İstanbul’daki Vanlıları da arıyorsunuz değil mi?” Cumhurbaşkanı, 16 Mart'ta Erzurum'da şunları söylemişti: "İstanbul'da Erzurumlu malum çok. İstanbul'daki Erzurumlu kardeşlerimizi arayacaksınız değil mi? Onları aman ha 31 Mart'a giderken sakın bir yanlışlık olmasın diyerek uyaracaksınız değil mi?" Erdoğan, 17 Mart'ta Konya mitinginde de İstanbul için “Ne kadar akraba varsa seferber edeceksiniz” demişti.

Cumhurbaşkanı, 21 Mart'ta Kayserililerden İstanbul'da yaşayan hemşerilerini arayarak, AK Parti'nin İstanbul adayı Murat Kurum'a destek istemelerini söylemişti.

ü

Editör: Ece Piroğlu