Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla’da halka seslendi.

“Basalım düğmeye vatandaşımız ısınsın” diyen Erdoğan, “Milas’a doğalgaz getireceğimizin müjdesini vermek istiyorum” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Millet kıraathanelerine giden gençler orada kahvelerini içerken ‘Benim ne devletim varmış be’ diyecekler.

“Muğla’ya 20 katrilyon yatırım yaptık. Muğla’ya yeni bir stad kazandırmaya ve mevcut stadın yerini de millet bahçesi yapma projesi sürüyor. Millet bahçesinin bir köşesine de bir millet kıraathanesi yapacağız. Bu CHP var ya ben kıraathane diyorum, onlar kumarhane anlıyor. Bunlar kumarla meşguller Kıraathane ne diye sorsan anlamazlar, kıraathane okuma evidir. Burada her türlü hizmet olacak. Benim gençlerim orada dersini çalışacak, çayını kahvesini içecek.

“Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize 1,1 katrilyon destek verdik. Sağlıkta toplam 33 tesisi şehrimize kazandırdık. Muğla’da 3320 konut projesini hayata geçirdik.

“Sizin için yollar yaptık. Ulaşımda bölünmüş yol uzunluğunu 16 senede 90 km’den 450 km’ye çıkardık.

PARTİ AMBLEMLERİNİ GİZLEYEREK BİRLİKTELİKLERİNİ SAKLAMAYA ÇALIŞIYORLAR

“Belediye başkanlıkları bu kararın bir boyunu oluşturuyor. Asıl karar bu ittifakların neyi temsil ettiklerine göre verilecektir. Parti amblemlerini gizleyerek birlikteliklerini saklamaya çalışıyorlar. Bunlar herkesi kör alem serseri yerine koyuyor. CHP, yanında HDP ittifakları gün gibi ortada. Biz sizi sesinizden tanırız. Biz HDP’nin nerelerde kimleri desteklediklerini biliyoruz.

(Kılıçdaroğlu’na) Sen korkaksın, sende o yürek yok. Bu kadar seçime girdi her seçimi kaybediyor. Koltuğa acayip yakışmış, dünyanın hiçbir yerindeki bir siyasetçi o koltukta durmazdı. Yenikapı mitingine o beyfendiyi de davet ettim. Cuma akşamına kadar cevap vermedi. 7 Ağustos sonrası yenikapı ruhunu reddetti. Cumhur İttifakı’nı milletimiz istediğimiz sürece devam ettireceğiz diyoruz. Pazara kadar değil, mezara kadar devam edeceğiz. Onlar kurdukları ittifakı hangi pazarlıklarla kurduklarını söyleyemiyorlar. Onların ittifakını Kandil destekliyor. Ülkemize husumet besleyen ne kadar çevre varsa bu ittifakın arkasında saf tutuyor. Öyle adaylara gösterdiler ki evlere şenlik. Bölücü örgütlerine eylemlerine her türlü desteği verenler de var.”