Cuma, Nisan 19, 2024

Erdoğan mitinginde İsrail protestosuna yine fiili gözaltı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Sultanbeyli’deki mitinginde Türkiye ile İsrail arasındaki ticareti protesto etmek isteyenler fiili gözaltına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti’nin Ankara mitinginden “İsrail ile ticareti kes” pankartı açan bir gruba fiili gözaltı uygulanırken, benzer bir protesto ve gözaltı bugün de İstanbul’da yaşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı Sultanbeyli mitingde bir grup genç “İsrail ile ticareti kes” pankartı açarak slogan attı.

Bu sırada alanda bulunan sivil polisler gruba müdahale ederek, pankarttı kapattırdı. Grup üyeleri ise fiili müdahaleye maruz kaldı.

Yaşanan fiili gözaltına tepki gösteren “Filistin için Bin Genç” hareketi ise sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Açıklamada, “Filistin’e ihanetten vazgeçin!” çağrısı yapıldı.

Açıklamanın tamamı şöyle: “AKP mitinginde yine fiili gözaltı! Erdoğan’ın Sultanbeyli mitinginde pankart açan arkadaşlarımız darp edilerek, ters kelepçe uygulanarak fiili olarak gözaltına alındı. Mitinglerde ikiyüzlü hamasete, piyasada İsraille en karlı ticarete devam edenlerin soykırıma ortaklığını her yerde ifşa edeceğiz. Ellerinde Filistin halkının kanı var, unutturmayacağız. Yalanı bırakın, ticareti kesin, Filistin’e ihanetten vazgeçin !”


 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER