Cumartesi, Mayıs 18, 2024

Erdoğan: Milletimizin sandıkta verdiği mesajları okuyoruz

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bayramlaşma programındaki konuşmasında, “Kolaya kaçmadan, milletimizin sandıkta verdiği mesajları tüm boyutlarıyla okuyor, en ince detayına kadar analiz ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın bayramlaşma törenine video konferans ile katıldı.

Partililerin bayramlarını kutlayan Erdoğan, yerel seçimlere yönelik mesajlar da verdi.

Erdoğan, “Milletimizin sandıkta verdiği mesajları tüm boyutlarıyla okuyor, en ince detayına kadar analiz ediyoruz” dedi.

İsrail’e ihracatın kısmi olarak kısıtlanmasıyla ilgili ilk değerlendirmeyi yapan Erdoğan, “İsrail’e yönelik tedbirlerimizi, BM Güvenlik Konseyi ile Uluslararası Adalet Divanı kararları uygulanıncaya, Gazze’ye kesintisiz, engelsiz ve yeterli miktarda insani yardım ulaştırılıncaya kadar devam ettireceğiz” dedi.

‘En ince detayına kadar analiz ediyoruz’

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Biz de her parti gibi seçimlerin muhasebesini yapıyoruz, yapacağız. Asla kolaya kaçmadan, milletimizin sandıkta verdiği mesajları tüm boyutlarıyla okuyor, en ince detayına kadar analiz ediyoruz. Geçen hafta yaptığımız MYK toplantısında bunun ilk adımını attık. İnşallah halkayı sürekli genişleterek istişarelere devam edeceğiz. Biz, kurulduktan sadece 10 ay sonra milletin teveccühüne mazhar olmuş, 22 yılda girdiğimiz 17 seçimin tamamında sandıktan birinci çıkmış bir partiyiz. Kendimizi yenileme, güncelleme, güç ve enerji toplamış olarak yola revan olma noktasında her zaman farkımızı ortaya koyduk. Siyaset yolculuğumuzu aynı şekilde sürdüreceğiz.”

AK Parti ve Cumhur İttifakı bu süreçten çok daha güçlenerek çıkacak

31 Mart seçim sonuçları, Allah’ın izniyle AK Partimiz için, davamızın geleceği için, Türkiye’nin istikrarı ve istikbali için hayırlı olacaktır. AK Parti ve Cumhur İttifakı bu süreçten çok daha güçlenerek çıkacaktır. Bundan en küçük bir şüphe duymuyoruz. Sizlerden de asla yeise kapılmamanızı, tefrikaya düşmemenizi, aramıza nifak sokmaya çalışan fitne odaklarına karşı uyanık olmanızı bekliyorum. Rabbim, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER