Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anket şirketlerinin bu defa çok farklı bir yanılgı içinde olduklarını, gerçek anketin yapılacağı pazar günü akşamı göreceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.

Erdoğan’ın ifadeleri şöyle:

Ben tamamıyla bu ülkede 82 milyonun Cumhurbaşkanıyım. Bay Kemal bunu anlamıyor, hazmedemiyor. Yeni yönetim sistemiyle bu iş artık bu şekilde tescillenmiş.

Meydanların diline baktığımızda bu seçimde çok ciddi bir yanılmayı anket şirketleri yaşayacak. Anketlerden gelen bilgilere baktığımızda aralarında korkunç farklılıklar var. Meydanlar yalan söylemez. Mecbur mu yani bu insanlar meydanlara gelsin? Bugün Düzce’de saat 12.00 millet meydanda. Bu meydanı dolduran Düzceli kardeşlerim büyük bir coşkuyla, orada konuşmam bitene kadar ayrılmadı. Bir de resim faslı başlıyor. Bunlarla beraber hediyeleşmemiz oluyor. Çay dağıtıyoruz bu sene biliyorsunuz.

Gerçek anketin yapılacağı pazar günü akşamı göreceğiz. Asıl anket pazar günü. Bir de meydanlardaki anketler var. Bunlara baktığımızda gerçekten iyi gittiğimize inanıyorum. Hedefe inşallah varacağız.

Sevgili milletim verdiğin oyla yönetici seçeceksin, senin seçeceğin kişi oranın ekonomik dengesini mi değiştirecek? Yoo böyle bir yetkisi var mı?

(‘Bir gece ansızın’ diyorsunuz, o gece ne zaman gelecek?’ sorusuna) O geceyi biz açıklarsak orada bi tane adam bulamayız. Az önce gösterdiğiniz operasyonlar bunun daha ön yoklamaları. Bir gece ansızın derken bunu başarıyoruz.

Kandil bölge sorumlusu, dış ilişkiler sorumlusu var.

Bir gece ansızın gelebilme olayına gelince, hiç haber vermeden, sağa sola bilgiyi vermeden gereğini yapıyorlar. Zira dost bildiklerimiz karşımızda dikilebiliyor. Terörle mücadele noktasında artık yeni bir dönemin içindeyiz.

(HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’ye hitaben) Sen ne zamandan beridir benim Kürt kardeşlerimin iradesine ipotek koyuyorsun? Kürt kardeşlerimize buradan sesleniyorum, iradenizi sandığa yansıtırken bu işi en iyi kim yapacak onu düşünün.