Cumartesi, Mart 2, 2024

Erdoğan ‘mesaj’ını CHP’ye atfetti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili konuşmalarında sık sık verdiği ‘mesaj’ı CHP’ye atfetti: “Bizde CHP’li belediye başkanları gibi ‘Oy yoksa hizmet yok’ anlayışı olmaz.”

Partisinin Hatay adaylarını açıklamak için 3 Şubat’ta düzenlenen toplantısında konuşan Erdoğan, “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” demişti.

Erdoğan’ın bu sözleri muhalefet tarafından tepkiyle karşılanmıştı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan’ın sözlerini ”Dünya siyaset tarihinin en utanç verici şantajı” olarak tanımlamıştı.

Cumhurbaşkanı benzer bir sözü 10 Şubat’ta Zonguldak’ta da dile getirmişti: “Bilesiniz ki buranın belediye başkanı, cumhurbaşkanının eli üzerinde olduğu sürece Zonguldak, çok daha farklı yere gelecektir.”

‘Oy versin veya vermesin başımızın üzerinde yeri vardır’

Bugün AK Parti’nin Tekirdağ mitinginde konuşan Erdoğan, şunları dedi:

“Oy versin veya vermesin, demokrasimizin gücüne güç katan her vatandaşımızın başımızın üzerinde yeri vardır. Seçmen bizim veli nimetimizdir. Bizi rakiplerimizden ayıran temel vasfımız budur. Bizde CHP gibi kibirli bir dil olamaz. Oy tercihi sebebiyle ‘makarnacı, kömürcü’ gibi aşağılama yaftası olmaz. Sırf kendisi gibi olmayan depremzedelere hakaret etmek olmaz.

Bizde CHP’li belediye başkanları gibi ‘Oy yoksa hizmet yok’ anlayışı olmaz. Beceriksizlik, iş bilmezlik bunları öyle bir esir almış ki nereye ellerini atsalar orası kuruyor, çöküyor. CHP’nin idare ettiği yerlerde vatandaşlarımız vizyon projelerini bırakın temel hizmetlere bile ulaşamıyor.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER