Cuma, Nisan 19, 2024

Erdoğan, ‘mesaj’ı Ağrı’da da verdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yerel seçimler için neredeyse gittiği her ilde verdiği ‘hizmet mesajı’nı Ağrı’da da verdi.

Yerel seçimler için gittiği kentte miting düzenleyen Erdoğan, şunları dedi:

“Ağrı ben size inanıyorum. 31 Mart’tan sonra bu tabloya çok daha fazlasını ekleyeceğiz. Bu kardeşiniz cumhurbaşkanı…. Cumhur ittifakıyle birlikte durmak yok (yola devam). Belediyelerimiz, cumhurbaşkanı ve ekibimiz hep beraber çalışacağız.”

Ne olmuştu?

Partisinin Hatay adaylarını açıklamak için 3 Şubat’ta düzenlenen toplantısında konuşan Erdoğan, “Merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” demişti.

Erdoğan’ın bu sözleri muhalefet tarafından tepkiyle karşılanmıştı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan’ın sözlerini ”Dünya siyaset tarihinin en utanç verici şantajı” olarak tanımlamıştı.

Cumhurbaşkanı benzer bir sözü 10 Şubat’ta Zonguldak’ta da dile getirmişti: “Bilesiniz ki buranın belediye başkanı, cumhurbaşkanının eli üzerinde olduğu sürece Zonguldak, çok daha farklı yere gelecektir.”

16 Şubat’ta Ordu’da konuşan Erdoğan, şunları demişti: “Biz merkezi yönetim miyiz? Burada cumhurbaşkanı şu anda AKP Partili Erdoğan. Yerel seçimde AK Partili büyükşehir olduğu zaman artık Ordu’nun kılına zarar gelmez. Bizim olmadığımız bir büyükşehir belediyesi doğalgazı nasıl getirecek? Biz varsak doğalgaz var, biz yoksak yok.”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, cumhurbaşkanının bu ‘mesaj‘ı için “Bizim milletimizi tehdit edene bu millet pabucu bırakmaz. Bu millet öyle bir had bildirir ki süt dökmüş kediye dönersiniz” demişti.

Cumhurbaşkanı, 27 Şubat’ta Manisa mitinginde de şu mesajı vermişti: “Cumhurbaşkanı bu kardeşiniz. Hükümet zaten cumhur ittifakında, bizde. Burayı da cumhur ittifakı olarak aldığımız zaman durum ne olacak? Herhangi bir aksama olmadan Ankara ve Manisa el ele verecek, buradaki hizmetler artarak devam edecek.”

Erdoğan, 2 Mart’ta Antalya’da şunları demişti: “Bu kardeşiniz cumhurbaşkanı olarak ülkenin başında mı? Başında. Ayrıca cumhur ittifakı olarak kabine inşallah bizde mi? Ee şimdi, cumhur ittifakı ve şu anda da hükümet olarak iş başında olduğumuza göre yerel yönetimi 31 Mart’ta bize teslim ettiğinizde ülkeyi biz uçurmaya devam edecek miyiz?”

Cumhurbaşkanı, 7 Mart’ta Mersin’de de şunları söylemişti: “Yerel yönetimlerle işbirliği içinde çok daha fazlasını yapacağız. Peki nasıl yapacağız? Bu kardeşiniz cumhurbaşkanı. Öyle mi? Cumhurbaşkanı olarak grup yönetimimiz çok çok güçlü. Yerel yönetimde de görevi cumhur ittifakına verdiğiniz zaman ülkeminizin dört bir yanını abad ederiz. Hiç kimse buna ‘Dur’ diyemez.”

Erdoğan, ‘kısa bir ara’yla ‘mesaj’ından çark ederek 13 Mart’ta Mardin’de “Bizim tarihimizde oy tercihinden dolayı vatandaşa ayrımcılık yapmak yoktur” demişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER