Cuma, Nisan 19, 2024

Erdoğan, ‘Kılıçdaroğlucu’ oldu, CHP’yi ‘terörle’ ilişkilendirdi

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da deprem konutlarının anahtar teslim töreninde muhalefete yüklenirken, Millet İttifakı’nda yer alan partilerini eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu arkadan bıçaklamakla suçladı.

Erdoğan, Adıyaman’da düzenlenen deprem konutları kura ve anahtar teslim töreninde konuştu.

Konuşmasında muhalefeti hedef alan Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu ile ilgili söylemleri dikkat çekti.

Erdoğan, “Bütün günahı Bay Kemal’in sırtına yükleyip kenara çekildiler” ifadesini kullandı.

Erdoğan, Gelecek Partisi, Demokrat Parti, İYİ Parti Saadet Partisi ve DEVA Partisi’ni isim vermeden, 14-28 Mayıs seçimlerindeki rakibi, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nu arkadan bıçaklamakla suçladı.

Erdoğan ayrıca, CHP’yi yine Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısıyla ilişkilendirmeye çalıştı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Terör örgütleri üzerinden siyaseti yönlendirme çabaları hiç bitmiyor. Birden artış gösteren terör eylemleri, provokasyonlar boşuna değildir. Hepsi de aynı senaryonun bir parçasıdır. Bu oyunu kuranların bilmedikleri bir şey var. O da Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığıdır. İktidara geldiğimizde önce güven ve istikrar iklimini tesis edecek adımlar attık. Elbette pek çok sinsi eylemle önümüz kesilmeye çalışıldı. Gezi olaylarından darbe girişimine, ekonomik tuzaklara kadar her yolu denediler. Son olarak şanslarını Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimlerinde denediler. Yolda birbirlerini görseler selam vermeyecek olanları aynı ittifak çatısı altında birleştirdiler yine de beceremediler.

Bütün günahı da Bay Kemal’in sırtına yükleyip kenara çekildiler. Bay Kemal’e ilk hançeri vuranlar ise toplam oyları yüzde 1’i dahi bulmadığı halde sırtında Meclis’e taşıdığı uyanıklar oldu.

Yine akıllara ziyan arayışlara giriştiler. Terör örgütleriyle ilişkileri tescilli partilerle bir araya gelmek mi dersiniz, Çağlayan Adliyesi’ne saldırı düzenleyen terör örgütlerine kol kanat germek mi dersiniz. Bir yandan da kendi içlerinde kavga halindeler. Ülke iyi ki bunların ellerine kalmadı diye milletimiz hamd ediyor. Mart seçimlerinin ardından da aynı şükrü şehirlerimizdeki vatandaşlarımız yapacaklar.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER