Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TV 360 ve 24 TV ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Kayyumların başarısını görmemek bakar kör olmaktır. Bunun en güzel örneği Diyarbakır’dır” dedi.

Erdoğan, “Cumhur İttifakı ülkemizin yaşadığı bu muazzam dönüşümün ana eksenidir. Cumhur İttifakı, Türkiye’nin yeniden inşası için bir şanstır” şeklinde konuştu.

FETÖ soruşturmaları ve davalarına değinen Erdoğan, “2019’da bugün itibarıyla 3 bin 306 FETÖ operasyonu yapıldı. Bu yıl 7 bin 416 gözaltı ve bin 385 tutuklama işlemi gerçekleşti” ifadesini kullandı.

Bazı serbest bırakma kararını eleştiren Erdoğan, “Bunların bir tane meşhur ahlaksızı var, yargı adli kontrolle serbest bıraktı. Nerede bu adam? Hem suçlu buluyorsun hem de serbest bırakıyorsun. Aynı şekilde Can Dündar bu adam vatan haini. Zaman gazetesinin başındaki adam bırakıldı, kaçtı gitti” dedi.

“BAZI GELİŞMELER OLDUĞUNDA GEREĞİNİ YAPARIZ”

Belediyelere kayyum atanmasına ilişkin soruyu yanıtlayan Erdoğan, “Geçmişte yaşananlar çok önemli bir ders. 31 Mart’tan sonra benzer şeyler yaşanırsa işi anında yargıya götürür, kayyumlar için yolu açarız. Kayyumların başarısını görmemek bakar kör olmaktır. Bunun en güzel örneği  Diyarbakır’dır” dedi.

“TERÖRLE MÜCADELEDE KİMSEYİ AYIKLAYACAK HALİMİZ YOK”

Erdoğan terörle mücadeleye ilişkin şunları söyledi.

“Suriye’de nasıl terör koridorunu yok ettiysek aynı şekilde yeni bazı gelişmeler olduğu anda oraya da gereğini yaparız. İşte Adana Mutabakatı denilen olay budur. Terörle mücadelede Kürt, Fransız, Yunanmış, Avustralya’dan gelenmiş, ayıklayacak halimiz yok. Mehmet’ime silah doğrultana biz de doğrulturuz. Sınırlarımız içinde ve ötesinde terör örgütüne tarihte görülmemiş ağır darbeler vurduk. Başlarını kaldıramaz hale geldiler.”