Cuma, Nisan 19, 2024

Erdoğan İzmir’de: Kimsenin hayat biçimiyle derdimizin olmadığını kabul etmeyen kalmamıştır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İzmir mitinginde yaptığı konuşmada “Onca yılın ardından artık kimsenin hayat biçimiyle derdimizin olmadığını herhalde kabul etmeyen kalmamıştır” dedi.

Erdoğan, partisinin Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen mitinginde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın hedefinde Özel ve İmamoğlu var

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i hedef alan şunları söyledi: “CHP’nin başında güya bir genel başkan var. Ama varlığı yokluğu belli değil. Bu genel başkana gelen posta koyuyor, giden posta koyuyor. Sabah erken kalkan, eline mikrofonu önce alan Özgür Efendi’den rol çalıyor. Siyasetteki 40 yılı aşkın tecrübemizle Özgür Efendi’ye birtakım tavsiyelerde bulunabiliriz. Ama o meşhur Türk filmindeki replikle ifade edecek olursak ‘Fikrimizi kendisine verip zayi etmek’ istemiyoruz. Özgür efendi, Türk filmindeki ‘Mazlum’ karakterine döndü. Her canı sıkılan, her kafası bozulan gelip kendisine tekme tokat dalıyor. Anlaşılan Bay Kemal’in ahı kurultayın üzerinden 4 ay bile geçmeden bunları tutmaya başladı.”

Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da hedef alan Erdoğan, şöyle devam etti: “Tabii bir de İstanbul’da sürekli kendini göstermek için sürekli azarlanıp duran, tutmayın küçük enişteyi karakteri var. Kibirli bir edayla habire atıp tutuyor ama herhangi bir icraatı baki değil. Zaten yarım gün mesai yapıyor. CHP’nin Genel Merkezi ve adaylarıyla kendini kaptırdığı promosyon siyaseti belki bir yere kadar işe yarayabilir fakat nihayetinde milletin irfanına çarpıp darmadağın olur.”

Mitinge katılımın 100 bin olduğunu söyleyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Unutmayınız, belediyecilik zaten bizim işimiz. 21 yıldır tek başımıza iktidarız. Şayet başka bir niyetimiz olsaydı şimdiye kadar zaten ortaya çıkardı, benim milletim de bizi buralarda bırakmazdı. Onca yılın ardından artık kimsenin hayat biçimiyle derdimizin olmadığını herhalde kabul etmeyen kalmamıştır. Amacımızın insanımızın huzur, güven ve refah seviyesini yükseltmek olduğunu akıl ve vicdan sahibi herkes görmüştür. İzmir 31 Mart’ta işte bu siyaset tarzlarından birini seçecek. Kazananın İzmir olmasını diliyoruz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER