Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özel Harekat Başkanlığı’ndaki iftar programında konuştu.

Erdoğan konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak “İki polisimizin şehit olduğu Gezi’nin yıl dönümünü mü kutluyorsunuz?” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

FETÖ davalarını takip ediyorum. Mahkemelerde yaptıkları ahlaksızlıklar, cezaevlerinde çürürken fayda vermeyecek. Birileri Pensilvanya’ya, Yunanistan’a kaçabilir. Ama bizim öyle bir durumumuz yok. Kaçmaktansa ölmeyi tercih ettik. Tüm güçlerini milletimiz arasında fitne çıkarmaya harcadılar. Milletimiz bu oyunların hiçbirine gelmedi.

KILIÇDAROĞLU’NA: SEN BU ÜLKEDE TEK MİLLET DEĞİL DE, ÇOK MİLLET Mİ İSTİYORSUN?

Türkiye’de muhalefet partisinin başındaki zat, benim bu işaretimi (Rabia işareti) çok kıskanmış, herhalde çok da hoşuna gitmiş. ‘Bir terör örgütünün işaretini kullanan’ diyor. İçini söyle içini. Bu işaretin içeriğinde ne var. Bu işaretin içinde tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var. Acaba beyefendi, sen bu ülkede tek millet değil de, çok millet mi istiyorsun, ondan mı rahatsız oldun?

(Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümünde yapılan eylemlere ilişkin) İki polisimizin şehit olduğu Gezi’nin yıl dönümünü mü kutluyorsunuz?