AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen İstanbul Sandık Başkanları Buluşması’nda konuşuyor.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Hiçbir partinin muktedir olamayacağı güç AK Parti’de var. Sabah kimse gelmeden görevlilerimiz sandıkta olacak.

AK Parti olarak her sandık için bir sorumlu ve 8 üyeden oluşan toplam 9 kişilik bir yönetim kurulundan bahsediyoruz. Yani ana kademeden 3 kişi. Bir tanesi o sandığın başkanı. Kadın Kollarından 3 kişi. Gençlik Kollarından 3 kişi. 9 kişilik sandık esaslı çalışmada bir yönetim. Böylece hiçbir siyasi partinin muktedir olamadığı, olamayacağı güç AK Parti’de.

İstanbul’un 959 mahallesinde 800 irtibat noktası kurduk. ‘AK Sandık’ adını verdiğimiz yazılımla bu noktaları her an izleme imkanına sahibiz.

ÜYELİK ÇAĞRISI

Mevcut üyelerimizin yakınlarından başlayarak tüm seçmenleri partimize üye olmaya davet etmeliyiz.

İstanbul’da bulunduğum günlerde çalışmaları görmek için her an bir irtibat noktasına gelebilirim.

Tüm sandık kurullarında görevli bulundurma hakkında sadece AK Parti sahiptir.

Sandığı sağlam tutmazsak dibi delik kaba konan su gibi heba olmasını engelleyemeyiz.

Türkiye’de özellikle CHP geleneğinde sandıkta hile adeta tarzı siyasettir.

Aradan geçen onca zaman rağmen CHP hala aynı kafadadır. Bunlar bir garip.

Ülkemizdeki seçim sistemi dünyaya örnek olacak bir şeffaflığa sahip.Buna rağmen CHP ve onlarla beraber hareket eden bir kesim her seçim öncesi suyu bulandırmak için ortalığı velveleye verir.

Biz bu seçimde de CHP ve avanelerinin teranelerine hakikatlerle belgelerle cevabımızı vereceğiz. Ama bunu için ilk şart sandığa sıkı sahip çıkmaktır.

CHP şu anda Kandil’deki terör örgütünün desteklediği HDP var. Bir diğer yanında da adı iyi olan bir parti. Dördüncüsü bir de yanlarında Saadet Partisi.

Dördü el ele vermişler. Diyorlar ki “siz de ittifak kurdunuz”.

Cumhur İttifakı nereden geliyor? 15 Temmuzda darbe girişim yapanlara karşı cumhur ittifakı kurulmuştur.

Ne yaparsanız yapın Allah’ın izniyle 31 Mart akşamı bu illet zillet ittifakına cumhur ittifakı en güzel şekilde cevabını verecektir.

CHP ve avaneleri naylon poşetle icraatta bulunuyorlar. Bizimse kenevirden dokunmuş torbalarımız var. Sıfır atık projemizin çevreci yaklaşımıdır bu.