Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu Beştepe’de kabul ederek bir süre görüştü. Görüşme sonrası Feyzioğlu, ‘yargının güvenilir kılınması, Türkiye’de herkesin üzerinde uzlaşması, anlaşması gereken hususun hukukun üstünlüğü’ olduğunu söyledi.

Randevu talebinin kendisinden geldiğini açıklayan Feyzioğlu, görüşme sebebinin, ‘gündemdeki yargı reformunu, yargının ve özelde avukatların çok ciddi sorunlarını konuşup çözüm önerileri sunmak’ olarak açıkladı.

Feyzioğlu’nun, Türkiye Barolar Birliği’nin web sitesinden yayınlanan açıklamasında şöyle dendi: “Türkiye önümüzdeki dönemde yargısını çok güvenilir hale getirmek zorundadır. Bunun için bir yandan kanunlarımızda değişikliklere ihtiyaç vardır. Diğer yandan da eğitim reformu ve sınav yoluyla hukukçu kalitesini yükseltmemiz gereklidir. 82 milyon vatandaşımızı kucaklamanın ve sahiplenmenin yolu, yargımızı güvenilir kılmaktır. Türkiye’de herkesin üzerinde uzlaşması, anlaşması gereken husus ‘hukukun üstünlüğü’dür.”

Feyzioğlu, Erdoğan’a, avukatlık sınavının bir an önce hayata geçirilmesi, avukatlık hizmetlerinde KDV indirimi yapılması ve Ankara Adliyesi projesinin hızlandırılması taleplerini de ilettiğini belirtti.