AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, ABD ile Türkiye arasında gerçekleşecek F-16 satışına da değinerek, "ABD ile bir süredir yürüttüğümüz F-16 talebimizin de olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Kabine, AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Beştepe'de toplandı. Gündemde, enflasyonla mücadele, öğretmen atamaları, Mısır'a 12 yıl sonra yapılacak ziyaret vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 saat 20 dakika süren Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, açıklamasında ABD ile Türkiye arasında gerçekleşecek F-16 satışıyla ilgili gelişmeleri memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

"ABD ile bir süredir yürüttüğümüz F-16 talebimizin de olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz. Ülkemize yönelik kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte inşallah Türk savunma sanayi bundan sonra daha hızlı yol alacaktır."

12 yıl aradan sonra Mısır ziyareti

Erdoğan, 12 yıl aradan sonra 14 Şubat’ta Mısır’a yapacağı ziyarete ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Sayın Sisi ile ekonomik, ticaret, turizm, enerji ve savunma başta olmak üzere ülkelerimiz arasında pek çok konuyu istişare edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ü

Editör: PolitikYol