Cumartesi, Nisan 20, 2024

Erdoğan, emeklilere ‘zam yok’ dedi: En düşük emekli maaşını 66 liradan 10 bin liraya çıkardık

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşlarında artış yapılmayacağını söyledi. Vatandaştan “destek ve dualarını bizden esirgememesini” isteyen Erdoğan, en düşük emekli maaşını 66 liradan 10 bin liraya çıkardıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplandı. Saat 15.10’da başlayan toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

Toplantının ardından Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Emeklilerin bekledikleri artışı yapmalarının mümkün olmadığını savunarak “Enflasyonu yenerek, büyümeyi sürdürerek, milli gelirimizi artırarak, devletimizi güçlendirerek çalışanlarımızın ve emeklilerimizin gelirlerini de artıracağız. Türkiye Yüzyılı’nın emektarları başta olmak üzere hiçbir emeklimizi darda bırakmayacak, göz göre göre sıkıntı çekmesine müsaade etmeyeceğiz. Milletimizden bize güvenmeyi, inanmayı sürdürmesini, destek ve dualarını bizden esirgememesini özellikle istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

’66 liradan 10 bine çıkardık’

Erdoğan, emeklilerin zam beklentileriyle ilgili de konuştu. Emekli maaşlarında artış yapılmayacağını söyleyerek, şöyle devam etti:

Erdoğan, şunları söyledi: En düşük emekli maaşını 66’dan lira 10 bin liraya nereden nereye. Asgari ücreti 17 bin liraya, engelli maaşını yaklaşık 25 lirada 4 bin liraya çıkarmış, her alanda milletimizin refah seviyesini katlayarak yükseltmiş hükümet olarak çalışanlarımızın ve emeklilerimizin bugünkü sıkıntılarına gözlerimizi kapamak mümkün mü? Geçtiğimiz günlerde emekli maaşlarına şu kadar zam yapacağız diyen muhalefetin nasıl boş konuştuğunu örneklerle anlattım. Sözü edilen artışların ülkenin tüm yatırımlarını durdursak, eğitim ve sağlık harcamalarının tamamını buraya aktarsak, kamu görevlilerine maaş vermesek bile karşılayamıyoruz.”

Yerel seçimler mesajı

31 Mart seçimlerine ilişkin “bir demokrasi şöleni havasında geçmesini sağlamakta kararlıyız” diyen Erdoğan “Seçim sonuçlarının şimdiden ülkemize, milletimize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Suriye açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında “İnşallah bu yazın Irak sınırlarımızla ilgili meseleyi kalıcı olarak çözüme kavuşturmuş olacağız. Suriye sınırları boyunca 30 kilometre derinliğinde bir güvenlik koridoru oluşturma amacımız bakidir” dedi.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER