AKP’ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Erdoğan’ın danışma kurulu kuracağını, kurulun kimlerden oluşacağı ve kime bağlı çalışacağının ayrıntısının verilmediğini yazdı

Selvi’nin “Erdoğan ‘danışma kurulu’ oluşturuyor” başlıklı yazısından ilgili kısım şöyle:

AK Parti’de yeni bir kurul geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu düşüncesini MKYK toplantısında açıklıyor. “Danışma Kurulu” oluşturulacağını söylüyor. Ama Danışma Kurulu’nun kimlerden oluşacağı ve kime bağlı çalışacağı konusunda bir ayrıntı vermiyor. Danışma Kurulu tecrübe ve birikime sahip isimlerden oluşacak. Fakat bir “Ak saçlılar heyeti” olmayacak. Bir misyonu da Cumhurbaşkanlığı, Genel Merkez ve Meclis Grubu arasındaki koordinasyonu sağlamak olacak. Böylece Cumhurbaşkanlığı, Genel Merkez ve Meclis grubu arasında bir kopukluk yaşanmasının önüne geçilmiş olacak. Tecrübesi, bilgisi, birikimi ile ön plana çıkan ‘AK Saçlılar’la birlikte üç mekanizma arasında koordinasyonu sağlayacak isimlerden oluşacak.

Cumhurbaşkanı’nın “Danışma Kurulu”nu geciktirmeden devreye sokması bekleniyor. Danışma Kurulu’na sadece AK Parti’nin değil, muhalefetin de ihtiyacı var.