Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Necip Fazıl Kısakürek ödül töreninde yaptığı konuşmasında anayasa değişikliğine ilişkin; “Temenni ediyorum ki parlamento beklenen arzulanan kararı verir.” dedi

“Değerli misafirler sanat edebiyat kültür ve ilim camiamızın çok kıymetli mensupları… Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sözlerimin hemen başında Cumhuriyet tarihimizin ustaların Necip Fazıl Kısakürek’i özlemle anıyorum. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza da bu anlamlı projeyi destekledileri için teşekkür ediyorum. Üçüncü yılını geride bırakan Necip Fazıl ödülleri her sene çıtayı daha yukarı taşıyarak bie mihenk taşı olma yolunda ilerliyor. Necip Fazıl ödüllerinini inşallah ülkemizin en önemli ödülleri arasında olacağına inanıyorum.Necip Fazıl saygı ödülünün bu yıl modern zaman dervişi Mustafa Kutlu’ya verilmesini son derece yerinde son derece anlamlı buluyorum.”

“SALYALAR AKITARAK ŞAFAKTA ASACAĞIZ DİYE EFELENMELERİ KURU SIKI BİR TEHDİT DEĞİL”

“Kendi sapkın idelojileri için kan dökmekten çekinmediler. Ağızlarından salyalar akarak şafakta asacağız diye efelenmeleri asla kurusıkı bir tehdit değildir. O gece bir tarafta vatanını bir dolara satan alçaklar vardı diğer tarafta ise vatan aşıkları vardı. O gece bir tarafta millet vardı bir tarafta hainler. 15 Temmuz sadece acı ve kan değildir. Aynı zamanda İstiklal Harbi gibi bir kıyam, bir iftihar bir milli şahlanıştır. çanakkale’ye eş bir şahlanıştır.Hepsinden de öte 15 temmuz yeni Türkiye’nin cemresidir.”

“Hiç şüphe etmeyin istikbal bizimdir. İstikbal Anadolu bozkırların Ömer Halisdemir gibi şeref timsali nesil yetiştiren abablarındır. İstkbal bir bacak nedir ki vatan için feda olsun diyen öğretmenlerimizindir. İstikbal bir yıllık rızkını gözxünü kırpmadan ateşe veren çiftçilerindir.”

“İstikbal ellerinde bayrakları yüreklerinde imanlarıyla tankların karşısında set kuran kadınlarındır.İstikbal 29 gün boyunca vatan için bağısızlığımız için nöbet tutan tüm Türkiye’nindir. İnşallah Yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Kimsenin ötekileştirilmediği, 79 milyonun bağrına bastığı bir yönetim anlayışını tahsis edeceğiz. Adil müşfik ve güçlü bir yapıyı el ele vererek kuracağız. Sizler sahip çıkarsanız Türkiye’yi hedeflerine ulaşmaktan kimse alıkoyamayacaktır.”

YENİ ANAYASA TEKLİFİ AÇIKLAMASI

“Geleceğimiz ve çocuklarımızın istikbali için yükümüze omuz vermenizi özellikle rica ediyorum. Sahilde top oynarken katledilen Gazzeli çocukalar için, evleri başlarına yıkılan Arakanlılar için bu kavgayı vermeye devam etmeliyiz. Bu Türk milletinden bekleniyor.”

“Bu vesileyle bugün parlementoya sunulan yeni anayasa için Sayın Başbakan’a ve MHP Genel Başkanı’na huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Temenni ediyorum ki parlamento beklenen arzulanan kararı verir ve sonra millet son kararı verir.”