Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019’da 29 bin 689 sağlık çalışanının kamuda görevlendirileceğini söyledi. Erdoğan, “İnşallah ilk etapta 12 bin sağlık personelinin alımını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’deki iftar programında sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

İftarda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl 29 bin 689 sağlık çalışanının kamuda istihdam edileceğini söyledi. Erdoğan, “İnşallah ilk etapta 12 bin sağlık personelinin alımını gerçekleştireceğiz” dedi.

Türkiye’deki sağlık sektörüne yurt dışında da güven olduğunu belirten Erdoğan, “Türk doktoruna, hizmete, Batılı güveniyor. Bizim doktorlarımız hemşirelerimiz hastasına karşı çok müşfik. Yani öyle gururlu, kibirli değil. Böyle olunca da Helga, Corç buraya geliyor. Burası bir sağlık havzası haline inşallah geliyor” ifadelerini kullandı.

Yerli ilaç ve tıbbi cihaz üretimini teşvik ettiklerini dile getiren Erdoğan, “Ülkemiz bütçesinde bir kara deliğe dönüşen yerli ilaç meselesini teşvik ediyoruz. Kaliteden asla ödün vermeden yerli ilaç ve tıbbi cihaz sektörümüzü inşallah güçlendireceğiz” diye konuştu.

“Görevlerinizi huzurla yapabilmeniz için elimizden gelen gayreti göstereceğimizi ifade etmek istiyorum” diyen Erdoğan, “Sağlık çalışanlara yönelik şiddetin önlenmesi başta olmak üzere sizlerin haklarınızı koruyacak adımları atan İçişleri Bakanlığımız, Adalet Bakanlığımızla çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.