Çarşamba, Mayıs 29, 2024

Erdoğan: Ben ekonomi tahsili gördüm, hocalarımız bize ‘ekonomi cesaret ister’ derdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmesinde ”Ben ekonomi tahsili gördüm o günden bugüne hocalarımız bize özellikle ‘ekonomi cesaret ister’ derlerdi” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Habertürk TV, Show TV ve Bloomberg HT ortak canlı yayınında Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘Ben ekonomi tahsili gördüm…”

”Ben ekonomi tahsili gördüm o günden bugüne hocalarımız bize özellikle ‘ekonomi cesaret ister’ derlerdi. Daha sonra ben siyasi hayatımda ona şunu ilave ederdim; hayatta siyasette cesaret işidir. Bunu göze alamayan buna hiç girmesin. Belli bir bedeli ödemeyi göze alacaksın”

Kabine ve parlamento dengesi

Kendisine Beyanneme ve bakanların durumu sorulan Erdoğan ”Bu biraz da arkadaşlarımızın kendi tercihleri. Onlar farklı düşünceler içinde de olmuş olabilirler. Siz aday olmayın diye böyle bir şey söz konusu değil.” yanıtını verdi.

”Parlamentodan kabineye alınacak olan arkadaşlar sebebiyle o sayı azalıyor.” diyen Cumhurbaşkanı, ”Parlamentodan istifa ederek kabineye bakan alırsanız onu parlamentoda kaybediyorsunuz. Ağırlıklı olarak kabineyi dışarıdan oluşturacaksınız. Parlamentodaki sayı çok önemli. Güçlü hükümet diyorsak güçlü meclis ile oluşturacaksınız. Burdaki sayı bu bakımdan çok öenmli.” ifadelerini kullandı.

1 veya 2 başkan yardımcısı

Görünmeyen ama cumhurbaşkanı ile ilintili olan birimler olacağını ifade eden Erdoğan, ”Bunların detaylarını son düze çıktığımız anda, bunların hepsini açıklamaya başlayacağız. başkan yardımcısı sayısı 2 olabilir, daha fazla olabilir. Hedef bir veya iki.” bilgisini paylaştı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER