Pazartesi, Nisan 15, 2024

Erdoğan, aday tanıtımında CHP’yi ‘terör’le suçladı: Darbe girişimine ortak oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “CHP darbe girişimine ortak oldu” dedi.

Partisinin Şanlıurfa adaylarının tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan, konuşmasının neredeyse tamamında CHP’yi hedef aldı.

Ana muhalefet partisini ‘terör’le suçlayan cumhurbaşkanının açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“(CHP) Bu parti ülkemize yönelik Gezi olaylarına sahip çıktı, bu parti darbe girişimine ortak oldu, bu parti sınırlarımıza dayanan PKK, YPG terör örgütü mensuplarını yurtsever diye sahiplenerek cumhuriyetimizi hiçe saydı. Bu parti, uzunca bir süredir yerli ve milli bir siyasi teşekkürün yapmaması gereken ne varsa hepsini yaptı, halen de yapıyor.

Türkiye üzerinde hesabı olanların kullanabileceği aparat haline gelen CHP’nin içler acısı durumu İstanbul’daki terör saldırısıyla bir kez daha ortaya çıktı.

Çağlayan saldırısını da CHP’ye yükledi

(Çağlayan Adliyesi saldırısı) Bu saldırıyı yapan teröristlerin, onlara emir verenlerin en büyük hamisi, genel başkanı başta olmak üzere CHP yöneticileridir.

Bu parti uzunca bir süredir PKK’nın siyasi uzantılarıyla yoldaşlık yapıyor. İktidara gelebileceklerini zannediyorlar. Halbuki terör örgütleri de iç ve dış uzantıları da CHP’yi koçbaşı olarak kullanmaktadır. Siyasette rotasını kaybeden CHP, Türkiye’ye dair hesabı olan tüm odakların oyuncağı olmuştur. Asıl suç siyasi kariyerleri uğruna kendini kullandıran CHP yönetimidir.”

 

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER