Cumartesi, Nisan 13, 2024

Erbakan iddiaları yalanladı: YRP’nin tarihi bir seçim başarısına ulaşması asla engellenemeyecektir

YRP Genel Başkanı Erbakan ‘bazı belediye başkan adaylarının parti tarafından çekileceği’ iddialarını yalanlandı. Erbakan, partililerin motivasyonunu düşürmek için bazı belediye başkan adaylarının çekildiği iddialarının öne sürüldüğünü dile getirdi.

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, X hesabındaki paylaşımda son günlerde bazı çevrelerin partililerin motivasyonunu düşürmek için bazı YRP’li belediye başkan adaylarının adaylıktan çekildiği iddialarını öne sürdüğünü yazdı.

Söz konusu iddiaları yalanlayan Erbakan, “Bu seçimde tek başımıza tarihi bir başarıya imza atacak, Allah’ın izniyle kıymetli vatandaşlarımızı o çok özledikleri Milli Görüş belediyeciliği ile, ahlaklı belediyecilik ile yeniden buluşturacağız” dedi.

YRP’nin Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğunu vurgulayan Erbakan, “Sahada ayak basmadık yer, dokunmadık yürek ve el bırakmayan YRP’nin tarihi bir seçim başarısına ulaşması asla engellenemeyecektir” diye yazdı.

Erbakan’ın yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

“Son günlerde bazı çevreler Yeniden Refah camiasının motivasyonunu düşürmek ve kafaları karıştırmak için bazı belediye başkan adaylarımızın partimiz tarafından adaylıktan çekileceğini öne sürüyorlar.

Bu iddiaları kesin bir dille yalanlıyoruz.

Bu seçimde tek başımıza tarihi bir başarıya imza atacak, Allah’ın izniyle kıymetli vatandaşlarımızı o çok özledikleri Milli Görüş belediyeciliği ile, ahlaklı belediyecilik ile yeniden buluşturacağız.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olan; sahada ayak basmadık yer, dokunmadık yürek ve el bırakmayan Yeniden Refah Partisi’nin tarihi bir seçim başarısına ulaşması asla engellenemeyecektir!”


Ne olmuştu?

TV 100’de Gürkan Hacır’ın Taksim Meydanı isimli programda konuşan eski AKP milletvekili ve Star gazetesi yazarı Resul Tosun, “Tıpkı Muharrem Beyin (İnce) adaylıktan çekildiği gibi Yeniden Refah Partisi adayları seçimden önce İstanbul’da Murat Kurum lehine, Ankara’da Turgut Altınok lehine ya da İzmir’de Hamza Dağ lehine çekilirse sürpriz olmaz” dedi.

Moderatörün ‘Bu bir tahmin mi bilgiye dayalı mı söylüyorsunuz?’ sorusu üzerine Tosun, “Evet bilgiye dayalı söylüyorum, isim de biliyorum” ifadelerini kullandı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER