İYİ Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Selim Ensarioğlu, DEVA Partisi’ne geçtiği yönündeki haberleri yalanladı.

İYİ Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Selim Ensarioğlu’nun DEVA Partisi’ne geçtiği iddia edilmişti.

Ensarioğlu, gündeme gelen haberin ardından yaptığı açıklamada, söz konusu iddiayı yalanladı. Ensarioğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın kendisine bir davetinin de olduğunu söyledi.

Ensarioğlu, X hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün bazı haber sitelerinde ve sosyal medya platformlarında DEVA Partisine geçtiğim yönünde haberler yapılmaktadır. Deva Partisinin değerli genel başkanı Sayın Ali BABACAN ve çok değerli bir çok siyasi parti genel başkanları tarafından partilerine davet edildim. Ancak Deva Partisi dahil herhangi bir siyasi partiye katıldığım haberleri doğru değil. Şu anda Diyarbakır’dayım ailemle ve dostlarımla istişare halindeyim. Sonrasında İstanbul’da bana destek veren seçmenlerimle, dostlarımla ve hemşerilerimle istişare ettikten sonra, muhafazakâr ve demokrat Kürt kimliğimin gerektirdiği saiklerle siyasi rotamda bir değişiklik olduğu taktirde bu kararın bizatihi tarafımca kamuoyu ile paylaşılacağını özellikle belirtmek isterim.” 

İYİ Parti'den neden istifa etmişti?

Ensarioğlu, Diyarbakır’daki bir bulvara Şeyh Sait’in adı verilmesiyle Şeyh Sait için “bölgemizin en önemli değerlerinden” açıklaması yapmıştı. Bu açıklamasının ardından hakkında disiplin süreci başlatılan Ensarioğlu, partisinden istifa etmişti.
Editör: PolitikYol