Cuma, Nisan 19, 2024

Enerji Bakanı Bayraktar: En az 400 bin kamyona ihtiyaç var

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, maden sahasındaki çökme sonrasında bölgedeki toprağın tamamının kaldırılması için en az 400 bin kamyona ihtiyaç olduğunu söyledi.

Erzincan’ın İliç ilçesindeki Çöpler altın madeninde 13 Şubat’ta meydana gelen toprak kaymasında göçük altında kalan dokuz işçiyi arama çalışmaları halen devam ediyor.

Bayraktar, çökme yaşanan bölgede heyelan riskinin devam ettiğini söyledi.

Arama kurtarma çalışmalarının işçilerin bulunduğu düşünülen noktalarda sürdüğünü belirten Bayraktar, bölgedeki toprağın tamamının kaldırılması için en az 400 bin kamyona ihtiyaç olduğunu kaydetti.

“Buradaki şirketin yönetim düzeyi içerisinde bir zafiyet içerisinde olduğunu görüyoruz” diyen Bayraktar, müfettişlerin çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Bayraktar’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:  

*En az 400 bin kamyona ihtiyaç var. Bizim özellikle işçi kardeşlerimizin olduğunu tahmiin ettiğimiz yerlerde arama yapıyoruz. Bölgede heyelan tehlikesi devam ediyor. En kısa sürede işçilerimize ulaşmayı ümit ediyoruz. Elimizdeki tüm teknik imkanları kullanmaya çalışıyoruz.

*İşin hukuki boyutuyla ilgili müfettişlerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Kimlerin sorumluluğu varsa yargı önüne çıkması için çalışacağız. Buradaki şirketin yönetim düzeyi içerisinde bir zafiyet içerisinde olduğunu görüyoruz.

*Bu tesisin izinleri ile alakalı süreçlerde herhangi bir sıkıntı yok. Ama uygulama noktasında ilgili bakanlıklar soruşturmayı yürütüyor. Hiçbir şeyin üstünün örtülmeyeceğini söyleyebiliriz.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER