Cuma, Eylül 29, 2023

ENAG’dan TÜİK açıklaması: Tüm davalar lehimize sonuçlanmıştır

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) tarafından yapılan açıklamada “Kurumumuz sürekli bir şekilde TÜİK tacizine uğramış, defalarca dava edilmiştir. An itibariyle tüm davalar ENAG lehine sonuçlanmıştır” ifadelerine yer verildi.

ENAG’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, TÜİK tarafından ENAG’a defalarca dava açıldığına vurgu yapılarak açılan tüm davaların ENAG lehine sonuçlandığını duyurdu.

ENAG’ın gerçek enflasyon verilerini ulaştırmaya gayret ettiğine dikkat çekilen açıklamada bu süreçte sürekli TÜİK’in tacizine ile karşı karşıya kalındığı ifade edildi.

“Hayat pahalılığı açıkça verilere yansımıyor” denilen açıklamada “TÜİK de, halk da, ENAG da ve hatta davalarda karar veren değerli hukuk insanları da verilerin doğru olmadığını, doğru sunulmadığını çok iyi biliyor” ifadeleri kullanıldı.

ENAG tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“ENAG 2020 yılının Eylül ayından günümüze kadar enflasyon sepetindeki tüm madde ve ürünlerin fiyat ve fiyat değişimini günlük olarak elde edip, aylık ve yıllık bazda sizlere sunmaktadır. Bunu yaparken TÜİK”in aynı sepet ve ağırlıklarını baz almaktadır. Bu zamana kadar da sürekliliğini sağlamış ve halka gerçek enflasyon verilerini ulaştırmaya gayret etmiştir. Öte yandan sürekli bir şekilde TÜİK tacizine uğramış, defalarca dava edilmiştir. An itibariyle tüm davalar ENAG lehine sonuçlanmıştır. Tüm bu gerçeklere rağmen TÜİK karar vericilerinin ENAG’ı hala “masa başında çalışan bir kaç kişi …” cümlesiyle sıfatlandırılmaya devam etmesi, bizleri ve enflasyonu mutfağında en derinden hisseden halkı üzmektedir. Devletin asli görevlerinin başında halkı doğru (istatistiklerle) bilgilendirmesi gelir TÜİK de, halk da, ENAG da ve hatta davalarda karar veren değerli hukuk insanları da verilerin doğru olmadığını, doğru sunulmadığını çok iyi biliyor. Hayat pahalılığı açıkça verilere yansımıyor.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
59,296TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER