Emine Bulut’un eski eşi Fedai Varan tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü görüntüleri cep telefonu kamerasıyla kaydeden 19 yaşındaki B.Y. emniyette ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Kırıkkale’de, 18 Ağustos Pazar günü bir restoranda Fedai Varan’ın eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının önünde boğazından bıçaklayarak öldürmesini cep telefonu kamerasıyla kayda alan ve sosyal medyada paylaşan 19 yaşındaki B.Y. ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

F.V. (43), 18 Ağustos Pazar günü Menderes Caddesi’ndeki bir lokantada eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kız çocuğunun gözleri önünde boğazından bıçaklamıştı. Emine Bulut, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamış, kaçan F.V. ise Bahşılı ilçesi girişinde polis ekiplerince yakalanmıştı.

Sosyal medya ve medya kuruluşlarında yayımlanan olay anına ilişkin şiddet içerikli görüntülere Kırıkkale Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişimin ve yayımlanmasının kısıtlanması kararı alınmış, olay anına ilişkin görüntüyü çeken B.Y. (19) gözaltına almıştı.