Cumartesi, Haziran 15, 2024

Elvan ailesinin avukatlarından AK Partili Gökçek hakkında suç duyurusu: Berkin’i rahat bırakın

Elvan ailesinin avukatları, Berkin Elvan’ı hedef alan AK Partili Osman Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı: “Berkin’i de ailesini de rahat bırakın”

AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek’in TBMM’deki bir konuşmasında, Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin sıktığı gaz fişeğiyle başından vurulup 269 gün sonra henüz 15 yaşındayken hayatını kaybeden Berkin Elvan’ı “Gezi bir terör eylemidir. Berkin Elvan’ın cebine patlayıcı maddeleri koyup o çocukları sokaklara salanlar o teröristin en önde gidenleridir” sözleriyle hedef almıştı.

Elvan ailesinin avukatları X hesabından yaptıkları açıklamayla Gökçek’e tepki gösterdi.

“Berkin’i de ailesini de rahat bırakın” başlığıyla yayınlanan açıklamada şunlar kaydedildi:

*14 yaşında Berkin Elvan, 16 Haziran 2013’te katil polis Fatih Dalgalı tarafından hedef gözetilerek vuruldu; 279 gün boyunca komada kalan bedeni 15 yaşına basmışken 16 kiloya düştü ve Berkinimiz 11 Mart 2014 günü hayatını kaybetti.

‘Berkin Elvan polis tarafından katledilmiştir’

*Gezi’de katledilen tüm gençlerimiz gibi adını bir gün dahi unutmadık, katillerinden hesap sorma mücadelemizden bir gün dahi vazgeçmedik. Daha bitmedi ama sorduk da! Berkin’i kasten öldüren katil polis 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. İstinaf mahkemesi bu kararı onadı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bu kararın onanmasını istedi. O katil polisin, Berkin’i asla geri getirmeyecek olsa da ve çok daha fazlasını haketse de aldığı cezayı çekmesi için Yargıtay’ın kararını bekliyoruz. Kesin olan bir şey var ki, Berkin Elvan polis tarafından katledilmiştir!
*Berkin’in vurulduğu günden beri vuranların, emir verenlerin yargılanması için gereğini yapacak yerde böbürlenerek “emri ben verdim” diyen, meydanlarda annesini yuhalatan dönemin Erdoğan ve ondan cesaret alanlar yıllardır Berkin’i ve ailesini hedef göstermeye devam ediyorlar.
*Berkin ve ailesi her yıl yapılan anmaların akabinde binlerce tehdit, küfür ve hakarete maruz kalıyorlar. Yetmezmiş gibi acılarını ve öfkelerini dile getirdiklerinde de yargılanan kendileri oluyor.
*Tam 10 yıldır devam eden bu saldırıların sonuncusu ise, isminin Berkin’le yan yana gelmesi dahi insanlığa hakaret sayılabilecek olan ve babasının mirasını her alanda eksiksiz sürdürme gayretinde olan Osman Gökçek isimli kişiden gelmiştir. Bu kişi, yapmış olduğu bir konuşmada Berkin’in adını ağzına alacak bir hadsizliğe tevessül etmiştir.
*Kim, hangi hakareti ederse etsin, Berkin Elvan bu memleketin kalbine gömülmüştür ve çok kullanılan o deyimde olduğu gibi, gerçekten, bütün inancımız ve sevgimizle birlikte, kalbimizde yaşamaktadır. Bu açıklamanın muhatabı bu ülkede yaşayan ve 10 yıl önce öldürülmüş bir çocuğa iftira atarak “siyaset” yapmanın ahlakını sorgulayacak insanlardır. Umudumuz da yine sadece bu insanlardadır.

‘Suç duyurusunda bulunacağız’

*Elvan ailesi avukatları olarak, hukuk nezdinde yapmamız gerekenin ne olduğunu biliyoruz. Evet, bu zat aslında ne dikkate alınmaya ne uğraşmaya değer! Ancak yine de o suç duyurusunda bulunacağız. Bugün değilse de yarın, Berkin’in katlinden sorumlu olan herkes ile birlikte ufak beyinlerini Berkin’i karalamak için kullanan herkes de yaptıklarının hesabını verecek!
PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER