CHP'den Özel-Esad görüşmesine ilişkin açıklama: Görüşecekler ancak tarih ve yer netleşmedi CHP'den Özel-Esad görüşmesine ilişkin açıklama: Görüşecekler ancak tarih ve yer netleşmedi
Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin sıktığı gaz fişeğiyle başından vurulup 269 gün sonra henüz 15 yaşındayken hayatını kaybeden Berkin Elvan ailesi tarafından anıldı. 11 yıl önce bugün Berkin'i başından vuran ve ölümüne yol açmaktan suçlu bulunan polis memuru Fatih Dalgalı, 16 yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Serbest bırakılan Dalgalı, cezası Yargıtay tarafından onanırsa cezaevinde beş yıl dört ay kalacak. Elvan ailesi Twitter'dan şunları yazdı:
"Oğlumuz, Berkinimiz vurulalı bugün tam 11 yıl oldu. Gözlerindeki ışıltı çalındı. Naif sesi kesildi. Ağız dolusu kahkahası susturuldu. Oğlumuzu bizden koparan sorumlular, emri verenler henüz yargılanmadı. Tetiği çeken katil Fatih Dalgalı hâlâ dışarıda. Artık yeter! Adalet yerini bulsun. Berkinimizi bizden koparanlar bir an önce cezalandırılsın. Canımız, oğlumuz, Berkinimiz, Seni asla unutmayacağız. Son nefesimize kadar kısacık yaşamını anlatmaya ve senin için adalet istemeye devam edeceğiz."

https://twitter.com/Berkin_Elvan/status/1802309822370447532

Editör: Altan Sancar