Okul müdürünün cinsel tacizini ortaya çıkaran Eğitim-Sen’li öğretmenler gözaltına alındı

Elazığ Arıcak Çok Programlı Lise’de 4 kız öğrencinin okul müdürü Abdulselam Sert tarafından taciz tacize uğradıklarını anlattığı Eğitim Sen’li öğretmenler Sema Ergin, Filiz Demir ve Eyüp Aran soruşturma kapsamında 12 gündür gözaltında tutuluyor. Müdür ise ödüllendirilir gibi merkezi bir okula görevlendirildi.

2016 yılında Elazığ Arıcak Çok Programlı Lise’de 4 kız öğrenci okul müdürü Abdulselam Sert tarafından taciz edildiklerini Eğitim Sen üyesi olan rehber öğretmenine anlatması üzerine soruşturma başlatıldı. Başta rehber öğretmeni olmak üzere konu hakkında öğrencilerden gelen şikâyeti dinleyen öğretmenler tacizin üstünün örtülmesine izin vermedi.

İleri Haber’in haberine göre, soruşturma devam ederken okul müdürü Eğitim Sen’li öğretmenlere dönük sistematik baskıya ve tehditlere devam etti. Tehdit ve baskıların önüne geçmeyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürünü açığa almak yerine adeta ödüllendirir gibi merkezi bir okula görevlendirdi.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi, 17 Mart tarihinde öğretmenler; Sema Ergin, Filiz Demir ve Eyüp Aran bu soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Eğitim Sen’den dün yapılan açıklamada, “11 gündür gözaltında olan üyelerimiz hala savcılığa çıkarılmayarak tacizi açığa çıkardıkları için hukuksuz ve uzun gözaltı ile cezalandırılmaktadır. Buradan soruyoruz tacizi açığa çıkaran üyelerimiz gözaltına alınırken öğrencileri taciz eden okul müdürü hakkında neden hiçbir işlem yapılmıyor?” diye soruldu.